10:50 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyras buvo nuteistas dešimčiai metų už žmonių, kuriuos jis laikė narkotikų platintojais, užpuolimus

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. 10 metų laisvės atėmimo bausmę atlikęs nacionalistinio judėjimo "Restrukt" lyderis Maksimas Marcinkevičius, pravarde Tesakas, nusižudė Čeliabinsko pataisos namuose, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos Federalinę bausmių vykdymo tarnybą (FBVT).

  "Šiandien, 2020 metų rugsėjo 16, ryte vienoje iš FBVT tardymo izoliatoriaus kamerų buvo rastas nuteistasis, gimęs 1984 metais, be gyvybės ženklų, preliminari mirties priežastis — savižudybė. Medicinos darbuotojai nedelsdami atvyko į įvykio vietą ir atliko reanimacijos priemonių kompleksą, tačiau tai teigiamo rezultato nedavė", — rašoma pranešime.

  Teisėsaugos šaltinis agentūrai sakė, kad kalbama apie Maksimą Marcinkevičių.

  FBVT atliks tarnybinį patikrinimą, kad išsiaiškintų visas aplinkybes. Tyrimo institucijos atliks ikiteisminį patikrinimą, kurio pagrindu bus priimtas procesinis sprendimas.

  Teismas nuteisė Tesaką 10 metų laisvės atėmimo kolonijoje už žmonių, kuriuos jis laikė narkotikų platintojais, užpuolimus. Likę kaltinamieji byloje gavo bausmes nuo 2 metų 11 mėnesių iki 9 su puse metų. Teismas taip pat patenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius ir solidariai išieškojo iš kaltinamųjų apie 670 tūkstančių rublių.

  2019 metų gegužę teismo sprendimas įsiteisėjo. Tyrimo duomenimis, Tesakas ir jo bendražygiai, naudodamiesi elektrošokais, ašarinėmis dujomis ir metalinėmis lazdomis, sumušdavo Maskvos piliečius, atimdavo jų daiktus, taip pat viešai apipildavo juos dažais ir kitomis medžiagomis.

  Anksčiau Tesakas buvo nuteistas už internete paskelbtą vaizdo įrašą, kuriame inscenizuota "tadžiko narkotikų prekeivio" mirties bausmė, taip pat už ekstremistinius pareiškimus debatuose Maskvos klube "Bilingva". Už šią veiką Marcinkevičius buvo nuteistas 3,5 metų kalėjimo.

  Tegai:
  savižudybė, tardymo izoliatorius, Rusija

  Svarbiausios temos