17:23 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Istorinės atminties fondo direktorius Aleksandras Diukovas pabrėžė, kad jau ne kartą kalbėta apie sisteminę Baltijos šalių valdžios paramą nusikaltėliams, Hitlerio pusėje kovojusiems žmonėms, dalyvavusiems vykdant nacių nusikaltimus

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Rusija turėtų aktyviau kelti Baltijos šalių atsakomybės už nusikaltimus Antrojo pasaulinio karo metais klausimą ir griežtinti savo pozicijas, sako Istorinės atminties fondo direktorius Aleksandras Diukovas. Apie tai rašo RIA Novosti.

  Be stogo virš galvos likę Stalingrado gyventojai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Яков Рюмкин

  Pristatydamas pranešimą "Baltijos šalių kelias: nuo nacionalizmo iki autoritarizmo, nuo autoritarizmo iki fašizmo šlovinimo" MIA "Rossija segodnia" Diukovas pažymėjo, kad pranešime pateikiama įvairių fašistinių ir sukarintų fašistinių judėjimų, egzistavusių Baltijos šalyse prieš Antrąjį pasaulinį karą ir jo metu, klasifikacija. Antrojo pasaulinio karo metais jie dalyvavo masiniuose nusikaltimuose žmonijai, Holokauste, žudynėse.

  "Visiškai teisingai parodyta, kaip šiuolaikinėse Baltijos šalyse valdžia iš tikrųjų heroizuoja šiuos žmones. Tai pasitvirtino, kai visai neseniai, šią vasarą, Latvijos gynybos ministras dar kartą viešai padėjo gėlių legionierių kapinėse ir nustatė, kad tai būtina padaryti gegužės 8 dieną", — sakė jis.

  "Mes jau ne kartą kalbėjome per pastaruosius mažiausiai 15, o gal 20 metų apie sisteminę Baltijos šalių valdžios paramą nusikaltėliams, Hitlerio pusėje kovojusiems žmonėms, dalyvavusiems vykdant nacių nusikaltimus. Mes nuolat kalbame apie tai, tai tampa kažkokia bendrine fraze. Vis dėlto turime priminti, kad dabar turime kovoti su tuo mechanizmu. Vis dar egzistuoja ir vis dar gyvena legionieriai, kurie gali būti karo nusikaltimų bendrininkai. Būtina ieškoti jų dalyvavimo įrodymų ir tirti šiuos nusikaltimus. Mūsų šalyje praktiškai niekas tuo neužsiima", — pažymėjo Diukovas.

  Jis pabrėžė, kad "Baltijos šalių teisinės atsakomybės už tuometinius įvykius klausimo iškėlimas yra nepaprastai svarbus".

  Senatorius Anatolijus Širokovas savo ruožtu pridūrė, kad Rusijos Federacija turi rimčiau išnaudoti savo galimybes, tarp jų ir istorikų darbą, "kuris tikrai įrodo tų nusikaltimų egzistavimą, tuos nežmoniškus veiksmus, kuriuos įvykdė dabartiniai mūsų diplomatiniai partneriai, šios šalys, jų ginkluotosios pajėgos Antrojo pasaulinio karo metu".

  "Man atrodo, kad turime labiau sugriežtinti savo pozicijas ir naudoti visas priemones, kurias šiandien turi mūsų šalis", — sakė jis.

  Pasak pranešimo autoriaus, ekonomikos mokslų daktaro, profesoriaus Nikolajaus Meževičiaus, Estijos, Latvijos ir Lietuvos simpatijos dešiniesiems, dešiniųjų konservatorių partijoms paaiškinamos tuo, kad tai yra idealus būdas išlikti valdžioje šiandien.

  "Baltijos šalių racionalizmas yra tas, kad šiandien nacionalistinė ideologija ir praktika yra būdas išlikti valdžioje. Kai tai leidžia Europa, nes tai sankcionuoja ir palaiko JAV ir duoda gerų rezultatų", — sakė Meževičius.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik /
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva naudoja "trafaretus" kalbėdama apie Holokaustą
  Visa atsakomybė tenka Sovietų Sąjungai. Lietuva rado naujus Holokausto kaltininkus
  Politologas: Lenkija įtikėjo, kad neprisidėjo prie Holokausto
  "Kaip tai įvyko?" Vanagaitė pristatė naują knygą apie Holokaustą Lietuvoje
  Tegai:
  nusikaltimas, karas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos