00:10 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas dar šių metų vasarį paskelbė apie prekybos atstovybės darbo sustabdymą Baltijos šalyse

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Rusijos pramonės ir prekybos ministerija pasiūlė likviduoti Rusijos prekybos atstovybes Lietuvoje ir Ukrainoje. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į atitinkamą projektą.

  Be to, į užsienio valstybių, kuriose įsteigtos Rusijos prekybos atstovybės, sąrašą įtraukiama Saudo Arabija.

  Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas sprendimą uždaryti prekybos misijas šiose šalyse pavadino teisingu. Pasak jo, Maskva nieko nepraras nei ekonomiškai, nei kaip nors kitaip.

  Jis pabrėžė, kad Rusijos prekybos atstovybė Lietuvoje nėra būtina, "ypač, kai Lietuva aktyviai dalyvauja antirusiškose sankcijose".

  Šių metų vasarį Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas pareiškė, kad atstovybė sustabdys darbą Baltijos šalyse. Jis pažymėjo, kad Baltijos šalims nereikia papildomos prekybos atstovybių paramos. Manturovas taip pat pridūrė, kad Rusija supranta, "kaip dabar ten vystosi ekonomika ir kaip vystosi prekybos ir ekonominiai santykiai" tarp Baltijos šalių ir Maskvos.

  Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt metų trukusį buvusios respublikos vadovės Dalios Grybauskaitės, žinomos dėl griežtų antirusiškų pareiškimų ir rusofobiškos pozicijos, valdymo laikotarpį. Dabartinė šalies vadovybė laikosi tos pačios linijos ir reguliariai skelbia apie "Rusijos grėsmę".

  Anksčiau Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad prie Vilniaus ir Maskvos santykių žlugimo prisidėjo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Dar šia tema

  Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pareiškimus apie BelAE nepelningumą
  Rusijos žvalgyba: JAV atlieka pagrindinį vaidmenį dabartiniuose Baltarusijos įvykiuose
  Ekspertas: Rusija kone jėga išstumiama iš Europos dujų rinkos
  Ekspertas: reikia iškelti Baltijos šalių atsakomybės už karo metų nusikaltimus klausimą
  Tegai:
  Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos