16:14 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak apeliaciją atsiuntusio Rusijos akademiko, iš karto gavus Rusijos prašymą Amerika iškėlė JAV prezidentą Donaldą Trampą

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas valstybės vadovo Vladimiro Putino nominaciją Nobelio taikos premijai, sakė, kad jei bus priimtas toks sprendimas, bus gerai, jei ne, tada nieko baisaus neįvyks.

  Anksčiau paaiškėjo, kad akademikas, rašytojas Sergejus Komkovas išsiuntė Nobelio komitetui paraišką dėl Putino nominacijos.

  "Jūs žinote, kad šiam apdovanojimui yra siūlomi visiškai skirtingi žmonės. Ir tai yra tų, kurie pateikia tokį pasiūlymą, iniciatyva. Šiuo atveju tai yra jūsų minimas rašytojas. Yra tam tikra procedūra dėl kandidatų svarstymo. Jei bus priimtas sprendimas — gerai, jis nebus priimtas — nieko baisaus. Čia sunku ką nors kita pasakyti", — RIA Novosti cituoja Peskovą.

  Prašymą dėl Putino nominacijos Taikos premijai gauti Nobelio komitetas Osle gavo rugsėjo 10 dieną, po to Amerika iškart paskyrė JAV prezidentą Donaldą Trampą, sakė akademikas ir rašytojas Sergejus Komkovas, atsiuntęs kreipimąsi dėl Rusijos vadovo kandidatūros.

  "Šiandien tai iš tikrųjų yra mano ketvirtoji nominacija Nobelio taikos premijai gauti. Ji buvo išsiųsta šių metų rugsėjo 9 dieną, o rugsėjo 10 dieną ši paraiška pateko į Nobelio taikos komitetą Osle, į Nobelio komiteto būstinę", — per spaudos konferenciją "Dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino nominacijos Nobelio taikos premijai 2021 metais" sakė Komkovas.

  Akademikas pridūrė, kad atidžiai stebėjo registruoto laiško ištrauką ir pažymėjo, kad iškart gavus Rusijos prašymą Amerika paskyrė JAV prezidentą Donaldą Trampą.

  "Mes aiškiai suprantame, kas, kada ir kurią minutę — 15:07 val. vietos laiku šis registruotas laiškas buvo gautas Osle... Ir pasirašė vienas iš Nobelio komiteto sekretorių. Po šios paraiškos prasidėjo tiesiogine prasme siautulinga Amerikos reakcija. Jau vėlyvą popietę, po 16:00 vietos laiku, Amerikos atstovas Osle <...>, greitai kone ranka parašęs prašymą, nedelsdamas pateikė paraišką dėl Trampo nominacijos Nobelio taikos premijai gauti — neaišku už ką, kodėl, apie kažkokį Jungtinių Arabų Emyratų ir Izraelio susitarimą", — sakė Komkovas.

  Tegai:
  Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Nobelio premija

  Svarbiausios temos