12:23 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Chemikas pridūrė, kad medžiagos kūrėjams buvo pavesta padaryti ją kuo efektyvesnę, tačiau trumpalaikio veikimo

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Nervus paralyžiuojančios medžiagos "Novičiok" efektyvumas prilygsta to paties tūrio ar svorio branduolinei bombai, interviu RIA Novosti sakė medžiagos kūrėjas Leonidas Rinkas.

  "Bet jis ["Novičiok" — Sputnik] buvo daug pigesnis, ir jei jis būtų naudojamas, visa materialinė priešo dalis liktų nepažeista. Visi namai, visa įranga. Reikėtų tik juos praplauti ir naudoti savo tikslams", — paaiškino mokslininkas.

  Kūrėjams buvo pavesta padaryti cheminį ginklą kuo veiksmingesnį naudoti mūšio lauke, tačiau trumpalaikį, kad į priekį žengiantys sovietų armijos daliniai nebūtų apnuodyti.

  Pasak agentūros pašnekovo, kariai galėjo patekti į teritoriją po "Novičiok" panaudojimo, kirsti šią vietą ir "atlikti kitus veiksmus".

  Anksčiau Rinkas teigė, kad po to, kai Vilas Mirzajanovas, išvykęs į JAV, išleido knygą, kurioje aprašė "Novičiok", bet kuri pasaulio chemijos laboratorija galėtų jį pagaminti.

  Vokietijos valdžia tvirtina, kad Aleksejus Navalnas, rugpjūčio 20 dieną skubiai hospitalizuotas Omske, o paskui nuvežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką, buvo apnuodytas "Novičiok" grupės medžiaga. Tačiau Vokietija atsisako skelbti tyrimų rezultatus.

  Taip pat žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų. Medžiagą taip pat tyrė apie 20 Vakarų šalių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais, kontroliuojant Cheminio ginklo draudimo organizacijai, sunaikino visas turimas tokių medžiagų atsargas.

  Pastaraisiais metais "Novičiok" spaudoje laikomas nervus paralyžiuojančių medžiagų grupe, kuriai priklauso keli panašūs junginiai. Tarp pastarųjų yra medžiagos, žinomos pavadinimais A-230, A-232, A-234 ir A-242, šių cheminių medžiagų struktūrinės formulės yra įtrauktos į nuodingų medžiagų, kurioms taikoma Cheminio ginklo konvencija, 1 sąrašą.

  Dar šia tema

  Navalnas išrašytas iš Vokietijos ligoninės
  Kasčiūnas siūlo griežtinti sankcijas Rusijai
  Rusija išplėtė ES piliečių, kuriems draudžiama atvykti į šalį, sąrašą
  Europa kovoja už liberalią vienybę ir demokratinį totalitarizmą
  Lietuva reikalauja sankcijų prieš "Nord Stream-2" dėl Navalno
  Tegai:
  Rusija, Aleksejus Navalnas, "Novičiok"

  Svarbiausios temos