19:25 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (398)

  Savanorių vakcinacija respublikoje prasidės spalio 1 dieną. Klinikiniai tyrimai vyks aštuoniose gydymo įstaigose

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) į Baltarusiją pristatė pirmąją Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" partiją; savanorių vakcinacija prasidės spalio 1 dieną, pranešė RIA Novosti su nuoroda į fondo pranešimą.

  "RTIF paskelbė apie Baltarusijos Respublikai pristatytą pirmąją Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V", sukurtos remiantis žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, vienintelės pasaulyje įrodžiusios ilgalaikį saugumą ir efektyvumą, partiją", — pranešė fondas. Taigi, Baltarusija tapo pirmąja šalimi, kurioje prasidėjo "Sputnik V" vakcinos klinikiniai tyrimai po jos registracijos Rusijoje.

  "Spalio 1 dieną Baltarusijos Respublika pradės vakcinuoti savanorius vykdant dvigubai aklą, atsitiktinį, placebu kontroliuojamą "Sputnik V" vakcinos tyrimą. RTIF finansuoja šį klinikinį tyrimą Baltarusijos Respublikoje, dalyvaujant 100 žmonių", — pažymėjo RTIF.

  Klinikiniai tyrimai vyks aštuoniose Baltarusijos gydymo įstaigose. Dvi Baltarusijos klinikos jau gavo pirmąsias "Sputnik V" vakcinos siuntas.

  "Panašūs klinikiniai "Sputnik V" vakcinos tyrimai planuojami daugelyje kitų šalių, įskaitant Braziliją, Indiją, Saudo Arabiją, Egiptą ir Jungtinius Arabų Emyratus. Rusijos vakcina, sukurta remiantis žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, yra saugi sveikatai ir patikrinta daugiau nei 250 klinikinių tyrimų. Tuo tarpu Vakarų vakcinų gamintojai remiasi eksperimentinėmis, mažai ištirtomis ir ilgą laiką neišbandytomis technologijomis, susiduria su kliūtimis atliekant klinikinius tyrimus, o tai atitolina vaistų patekimą į civilinę apyvartą ir neigiamai veikia pastangas kovoti su koronavirusu", — sakė RTIF vadovas Kirilas Dmitrijevas.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

  Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso.

  Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

  Klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti ir "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti masiškai gaminti vakciną.

  Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (398)

  Dar šia tema

  Veryga paragino savivaldybes aktyviau įvesti karantino apribojimus
  Gamalėjaus centras pradėjo vakcinos "Sputnik V" bandymus rizikos grupėse
  Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos