12:19 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (160)

  Pirmasis etapas prasidėjo rugsėjo 7 dieną, tarpas tarp pirmojo ir antrojo Rusijos vakcinos nuo COVID-19 komponentų įvedimo — 21 diena

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo COVID-19 klinikinio tyrimo dalyviai pradėjo gauti antrąjį vaisto "Sputnik V" komponentą, šeši žmonės jau gavo antrąją vakciną, trečiadienį žurnalistams sakė Maskvos mero pavaduotoja socialinės plėtros klausimais Anastasija Rakova.

  "Antrą vakcinacijos nuo koronaviruso komponentą jau gavo šeši tyrimo dalyviai. Šiandien planuojama paskiepyti apie 20 žmonių. "Sputnik V" yra dvikomponentė vakcina, o antroji vakcina yra būtina norint sustiprinti imuninį atsaką, gautą dėl pirmosios injekcijos. Remiantis pirmosios vakcinacijos rezultatais, o ją jau yra gavę daugiau nei 5,7 tūkst. žmonių, matome, kad absoliuti dauguma jaučiasi gerai", — cituoja Rakovą RIA Novosti.

  Anot jos, antrasis skiepijimo etapas jau prasidėjo tose medicinos organizacijose, kuriose buvo paskiepyti pirmieji tyrimo dalyviai. Tokių įstaigų yra keturios. Artimiausiomis dienomis visose tyrime dalyvaujančiose institucijose prasidės antrasis etapas.

  Tarpas tarp pirmojo ir antrojo Rusijos vakcinos nuo COVID-19 komponentų įvedimo yra 21 diena.

  Poregistraciniai koronaviruso vakcinos klinikiniai tyrimai prasidėjo Maskvoje rugsėjo 7 dieną, o pirmieji dalyviai buvo paskiepyti rugsėjo 9 dieną.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras ir pagamino kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcina buvo pavadinta "Sputnik V".

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (160)

  Dar šia tema

  Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  
  Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja
  Į Baltarusiją pristatyta pirmoji Rusijos vakcinos nuo COVID-19 partija
  Tegai:
  Rusija, vakcinacija, vakcina, Sputnik V

  Svarbiausios temos