08:50 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Rusijos užsienio reikalų ministerija skelbia, kad visos ES sankcijos prieš Baltarusiją yra neteisėtos

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Baltarusijos atsakomosios sankcijos Vakarams Rusijoje veiks automatiškai, paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija, praneša RIA Novosti.

  "Užuot atlikusi konstruktyvų vaidmenį ir padėjusi stabilizuoti padėtį Baltarusijoje, Europos Sąjunga nusprendė sekti atskirų valstybių, kurios yra linkusios toliau "aštrinti" Baltarusijos vidaus politinę situaciją, pavyzdžiu. Mes raginame ES pagalvoti apie pavojingas tokios linijos pasekmes", — sakoma oficialios Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pareiškime.

  Rusijos URM teigia, kad sankcijos prieš Baltarusiją yra "neteisėtos" ir pažeidžia nesikišimo į vidaus reikalus principą.

  Anksčiau Europos Sąjungos valstybių vadovų viršūnių susitikime buvo patvirtintas sankcijų Baltarusijai sąrašas, kuriame 40 žmonių. Savo ruožtu Minskas šiandien paskelbė "simetriškus apribojimus" daugeliui Didžiosios Britanijos ir Kanados pareigūnų. Atsakymų sąrašas "pagal nusistovėjusią civilizuotą diplomatinę praktiką" nebuvo paviešintas.

  Rugsėjo pabaigoje prezidento pareigas pradėjo eiti Aleksandras Lukašenka. Po to ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell) pareiškė, kad Lukašenkos inauguracija neturi demokratinio teisėtumo ir lemia vis gilėjančią krizę Baltarusijoje.

  Briuselis mano, kad Lukašenkos inauguracija prieštarauja didžiosios respublikos dalies gyventojų valiai, ką patvirtina masinės demonstracijos. Borelis priminė, kad ES ragina surengti naujus rinkimus Baltarusijoje, atsisakyti smurto ir paleisti visus sulaikytuosius.

  Tuo tarpu Minskas ne kartą pabrėžė, kad protesto akcijos koordinuojamos iš užsienio. Anot Lukašenkos, Vakarai kišasi į padėtį respublikoje: neramumus "kontroliuoja" JAV, o europiečiai "palaiko žaidimą".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Dar šia tema

  Putinas paskelbė apie precedento neturintį išorinį spaudimą Baltarusijai
  RF Gynybos ministerija: NATO siekia sunaikinti karinį Rusijos ir Baltarusijos aljansą 
  Skvernelis Baltarusijos planus perorientuoti krovinius į RF uostus pavadino krachu
  "Lukoil" su Baltarusija aptarė perkrovimą per terminalą Leningrado srityje
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos