01:28 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkai, Aplinkos apsaugos prokuratūra ir Tyrimų komitetas pradėjo tikrinti vandens būklę Kamčiatkoje, kai banglentininkai papasakojo, kad pasijuto blogai po maudynių Chalaktyrskio paplūdimyje

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Visos Rusijos žuvininkystės ir okeanografijos tyrimų instituto ("KamchatNIRO") Kamčiatkos skyriaus specialistai aptiko tankias nuosėdas ir vandens spalvos pasikeitimą Nalyčevos upėje, įtekančioje į Avačos įlanką, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikinai einantį "KamchatNIRO" vadovo pareigas Aleksandrą Varkentiną.

  "Nalyčevos upėje, dešiniajame intake, yra keletas keistenybių. Vandens spalva skiriasi nuo įprastos, apačioje tokios nuosėdos yra geltonos, rudos, žalios, tankios, vietomis palei krantus putos", — sakė jis.

  Pasak Varkentino, toje vietoje buvo paimti vandens ir dirvožemio mėginiai. Medžiaga buvo išsiųsta tyrimams į VNIRO Ramiojo vandenyno skyrių Vladivostoke, į vietinę laboratoriją. Mėginiai taip pat buvo perduoti Tyrimų komiteto atstovams. Taigi, bus atlikti trys nepriklausomi tyrimai, kurių rezultatai parodys, kokie veiksniai lėmė tai, kas įvyko, — natūralūs ar žmogaus sukurti.

  "Negalime daryti tokių vienareikšmių išvadų, kol bus rezultatai", — pridūrė mokslininkas.

  Rugsėjo pabaigoje banglentininkai papasakojo apie vandens spalvos pasikeitimą Kamčiatkos teritorijos Chalaktyrskio paplūdimyje. Jie taip pat teigė, kad jų akys buvo patinusios ir sudirgo oda. Ekspertai nustatė, kad naftos produktų kiekis vandenyje 3,6 karto viršija normą, fenoliai — du kartus. Vietos gyventojams patariama nesilankyti paplūdimyje. Aplinkos apsaugos prokuratūra pradėjo patikrinimą. Pasak regiono gamtos išteklių ministerijos, negyvi jūros gyvūnai buvo rasti Chalaktyrskio paplūdimyje, Bolšajos ir Malaja Lagernje bei Babijos įlankoje.

  Dar šia tema

  Klaipėdiečiams dėl padidėjusios oro taršos rekomenduojama išvykti iš miesto
  Medžiagos apie gyvūnų mirtį Kamčiatkoje imsis Rusijos tyrimų komitetas
  Tegai:
  mokslininkai, Kamčatka

  Svarbiausios temos