16:31 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (461)

  Bendrovė "Gazprom" pareiškė, kad būtinai pasinaudos savo teise apskųsti Lenkijos antimonopolinės tarnybos sprendimą dėl "Nord Stream-2"

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. "Gazprom" iš esmės nesutinka su Lenkijos antimonopolinės tarnybos UOKiK pozicija dėl "Nord Stream-2" projekto bei sprendimo skirti bendrovei baudą ir tikrai pasinaudos savo teise pateikti apeliaciją, praneša RIA Novosti.

  "Gazprom" iš esmės nesutinka su Lenkijos antimonopolinės tarnybos (UOKiK) pozicija ir jos sprendimu skirti "Gazprom" maždaug 6,467 mlrd. eurų baudą", — teigiama bendrovės pranešime.

  Pasak "Gazprom", Lenkijos reguliavimo institucija kaltina jį ir "Nord Stream-2" partnerius iš Europos tuo, kad jie nesuderino su Lenkijos valdžios institucijomis bendros įmonės, skirtos projektui įgyvendinti, įkūrimo. "Faktiškai projektą įgyvendino ne bendra įmonė, o dukterinė "Gazprom" įmonė, pritraukdama skolinį finansavimą", — pabrėžia koncernas.

  "UOKiK sprendimas pažeidžia teisėtumo, proporcingumo ir teisingo teismo principus, o beprecedentis baudos dydis rodo norą bet kokiomis priemonėmis užkirsti kelią "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimui", — Lenkijos sprendimą komentuoja "Gazprom".

  "Gazprom" būtinai pasinaudos savo teise apskųsti šį sprendimą, nes nepažeidė Lenkijos Respublikos antimonopolinių įstatymų", —pažymėjo bendrovė.

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. 

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekviena įmonė.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (461)

  Dar šia tema

  Danija leido eksploatuoti "Nord Stream-2"
  Laivas, skirtas užbaigti "Nord Stream-2", paliko Vokietijos uostą
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos