10:42 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalių, kurių piliečiai galės gauti vieną elektroninę vizą į Rusijos Federaciją, sąrašas apima visas valstybes iš bandomojo projekto

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Rusija įveda bendrą elektroninę vizą nuo 2021 metų. Rusijos premjeras Michailas Mišustinas patvirtino valstybių, kurių piliečiai galės gauti tokią vizą, sąrašą, į kurį įtrauktos 52 šalys iš bandomojo projekto, rašoma Rusijos vyriausybės tinklalapyje.

  Į sąrašą neįtrauktas Kataras, nes bevizis režimas tarp šalių įvestas nuo 2020 metų vasario 23 dienos.

  Nuo Naujųjų metų visoje Rusijoje bus galima keliauti su elektronine viza. Sieną bus galima kirsti per bet kurį specialiai įrengtą kontrolės punktą, neatsižvelgiant į regioną. Taip pat pailgės užsieniečių buvimo Rusijos Federacijoje laikotarpis — nuo 8 iki 16 dienų.

  "Elektroninė viza bus išduodama turistinėms, verslo, humanitarinėms ir svečių kelionėms. Norint ją gauti, nereikės kvietimų, viešbučių rezervavimo ar kitų dokumentų, patvirtinančių kelionės tikslą. Konsulinis mokestis bus 40 USD. Vaikai iki 6 metų amžiaus gaus vizą nemokamai", — sakoma pranešime.

  Nuo 2019 metų liepos 1 dienos Rusija pradėjo išduoti nemokamas elektronines vizas į Kaliningrado sritį 53 šalių, įskaitant Latviją, Lietuvą ir Estiją, piliečiams. Tokia viza galioja 30 dienų ir leidžia pasilikti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias dienas nuo atvykimo dienos. Norint gauti elektroninę vizą, reikia užpildyti prašymą specializuotoje Rusijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

  Panašus režimas spalio 1 dieną buvo įvestas Sankt Peterburgo ir Leningrado srities teritorijoje.

  Be to, nuo 2017 metų 18 šalių piliečiai gali patekti į Tolimųjų Rytų federalinę apygardą su elektronine viza. Tarp jų yra Japonija, Kinija, KLDR, Indija, Iranas, JAE, Turkija, Meksika, Singapūras. Į sąrašą neseniai buvo įtrauktas Taivanas.

  Dar šia tema

  Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere
  Baltijos šalių gyventojai pirmauja tarp gaunančių elektronines vizas į Sankt Peterburgą
  Lietuvos piliečiai galės su elektroninėmis vizomis apsilankyti Tolimuosiuose Rytuose
  Tegai:
  elektroninė viza, Rusija

  Svarbiausios temos