18:09 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (469)

  Dabar moteris yra Lietuvoje, kur išvyko beveik iškart po balsavimo dienos Baltarusijoje. Iš ten ji sistemingai ragina savo piliečius rengti akcijas ir streikus

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja buvo įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Rusijoje, tai matyti iš Rusijos vidaus reikalų ministerijos duomenų bazės.

  "Paieškos pagrindai: ieškoma pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį", — sakoma duomenų bazėje.

  Masiniai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka — VRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Pastaruoju metu protesto akcijos vyksta daugiausia savaitgaliais, o platesnio masto — sekmadieniais.

  Po rinkimų Tichanovskajos iniciatyva opozicija sukūrė valdžios tranzito respublikoje koordinacinę tarybą (KT). Opozicija laiko Tichanovskają išrinktąja lydere, reikalauja surengti naujus rinkimus šalyje ir derybas su dabartine valdžia.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra, susikūrus Koordinacinei tarybai, pradėjo baudžiamąją bylą dėl raginimų užgrobti valdžią. Šiuo metu šeši iš septynių Koordinacinės tarybos prezidiumo narių areštuoti arba yra užsienyje. Beveik iš karto po balsavimo dienos Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur, pasak jos, yra jos vaikai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (469)

  Dar šia tema

  Lietuvoje paragino Nausėdą atsakyti, kas moka už Tichanovskajos apgyvendinimą
  Tichanovskaja papasakojo apie savo politinę ateitį
  Tichanovskaja susitiko su Merkel ir padovanojo jai opozicijos vėliavos spalvų skėtį
  Tegai:
  tarptautinė paieška, Baltarusija, Rusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos