04:13 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujo šovinio bandymai prasidės 2021 metais, planuojama, jog jo naudojimas žymiai išplės specialiųjų pajėgų galimybes, taip pat vykdant antiteroristines operacijas

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Centrinis tiksliosios inžinerijos tyrimų institutas ("Rostech" dalis) pradėjo kurti 9x19 mm dydžio pistoleto šovinį, kurio mirtinas poveikis yra dvigubai didesnis nei esamų analogų, praneša "Rostech" spaudos tarnyba.

  "Naujas šovinys kuriamas Rusijos teisėsaugos institucijų interesais. Pagrindinis šaudmenų privalumas, jei lygintume galingiausią šiandien 9x19 mm šovinį su kulka su plienine šerdimi 7N21 — daugiau nei dvigubai didesnis mirtinas kulkos poveikis, kai ji pataiko į taikinį. Dėl to šaudmenys užtikrins visišką taikinių pralaimėjimą", — sakoma pranešime.

  Pagal taktinę ir techninę paskirtį pradinis kulkos skrydžio greitis — 480 m/s, o jos masė yra 7 gramai. Šaudymo paklaida 25 metrų atstumu bus ne didesnė kaip 2,5 centimetro.

  Istorinių ir naujų ginklų demonstravimas UAB CNIItočmaš poligone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Kūrinys turės paklausą, visų pirma, įvairių Rusijos jėgų žinybų specialios paskirties padaliniuose. Naujo šovinio naudojimas žymiai išplės specialiųjų pajėgų galimybes, taip pat vykdant antiteroristines operacijas. Naujų šaudmenų bandymai numatomi 2021 metais", — cituojami pranešime "Rostech" ginklų pramonės klasterio direktoriaus Bekchano Ozdojevo žodžiai.

  Kompanija priminė, kad Centrinis tiksliosios inžinerijos tyrimų institutas jau turi patirties kuriant šovinius su dideliu naikinamuoju poveikiu. Prie tokių šaudmenų priskiriami 9 mm šovinys su kulka su plastikine šerdimi (9x18 mm, indeksas SP7) ir 9 mm pistoleto šovinys su aukšto naikinamojo poveikio kulka (9x21 mm, indeksas SP12), kuriuos jau eksploatuoja įvairios Rusijos jėgos tarnybos.

  Dar šia tema

  "Taip kovoja tik rusai": kodėl Rusija nugalėjo Sirijoje
  "Submarinų" medžiotojas: kas žinoma apie naują slaptą Rusijos sraigtasparnį
  Kaip Rusijos Su-57 pakeis jėgų pusiausvyrą Viduržemio jūros regione
  "Viską užlies švinu": koks bus naujasis Rusijos armijos kulkosvaidis
  Tegai:
  ginklai, Rusija, pistoletas

  Svarbiausios temos