15:44 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (123)

  Būtina palaukti bent 21 dieną, kad būtų įsitikinta, jog paskiepytieji yra eksperimentinėje, o ne placebo grupėje

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Rusijos Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas interviu RIA Novosti atkreipė dėmesį į tai, kad praėjus trim savaitėms po to, kai įvedamas antrasis vakcinos nuo koronaviruso komponentas ir nustatomas antikūnų lygis, galima nustoti nešioti kaukę.

  "Po vakcinacijos reikia palaukti mažiausiai 21 dieną, tada turite būti tikri, kad esate eksperimentinėje, o ne placebo grupėje, ir aš patarčiau jums nustatyti apsauginių antikūnų kiekį ir tada patiems nuspręsti, ar nešioti kaukę, ar ne. Jei lygis yra aukštas, tada jos nebūtina nešioti, jei lygis yra nepakankamas, tada geriau užsidėti", — sakė jis.

  Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

  Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, atlikus vaisto registraciją, Maskvos klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepyta daugiau nei 5,5 tūkst. Dar viena sukurta Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Vektor" centre artėja prie trečiojo tyrimo etapo. Taip pat vyksta Čumakovo instituto vakcinos klinikiniai tyrimai.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (123)

  Dar šia tema

  Užsidėk kaukę. Internete pasirodė vaizdo įrašas apie "koronavirusinę" kovą lėktuve
  Lietuvoje per praėjusią parą nustatytas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius
  Tegai:
  vakcina, Rusija, koronavirusas

  Svarbiausios temos