06:07 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šio laivo įsitraukimas į situaciją Chalaktyrskio paplūdimyje ir kitose Kamčiatkos pakrantės teritorijose yra mažai tikėtinas

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Palydoviniai vaizdai padėjo surasti laivą, kuris rugsėjo 23 dieną Avačos įlankos vandenyse išmetė atliekas, praneša regioninės vyriausybės spaudos tarnyba.

  Policija tikrina informaciją apie vandens užterštumą ir jūrų gyvūnų žūtį Kamčiatkoje
  © Sputnik / Александр Пирагис

  Pažymima, kad šio laivo dalyvavimas Chalaktyrskio paplūdimyje ir kitose Kamčiatkos pakrantės vietose yra mažai tikėtinas.

  "Dabar yra sukurta bendra aplinkos situacijos stebėjimo sistema. Tai yra svarbiausias mūsų atsakas į aplinkos incidentą, su kuriuo susidūrėme. Galiu pasakyti, kad mes jau dėliojame atskirus jo komponentus", — spaudos tarnyba cituoja regiono gubernatorių Vladimirą Solodovą.

  Pasak jo, "kruopštus kosminių vaizdų stebėjimas, nuotolinis Žemės stebėjimas duoda pirmuosius rezultatus". "Rusijos mokslų akademijos Kosminių tyrimų instituto duomenimis, buvo atrastas laivas, kuris praplaukė rugsėjo 23 d., 7 val. ryto, šalia Chalaktyrskio paplūdimio. Iš jo buvo išleidžiamas vanduo. Pats tūris yra labai nereikšmingas, ir, žinoma, tai negalėjo sukelti viso akvatorijoje pastebėto poveikio. Tačiau net ir šiuo atveju laivas bus 100 % identifikuojamas, duomenys jau perduoti teisėsaugos institucijoms", — sakė jis.

  Tai rodo, pridūrė gubernatorius, kad esama stebėsenos sistema leidžia taikyti atsakomybę visiems aplinkosaugos įstatymų pažeidėjams.

  "Mes tiesiog nežinome, kaip ja naudotis. Artimiausioje ateityje paleisime sudėtingas sistemas. Jos leis mums būti tikriems, kad nė vienas pažeidėjas, nė vienas aplinką teršiantis asmuo neišvengs atsakomybės", — pridūrė jis.

  Anksčiau Solodovas pateikė iniciatyvą įvesti kasdienį aplinkos stebėjimą federaliniu lygmeniu. Pasiūlymui pritarė Rusijos gamtos išteklių ir ekologijos ministras Dmitrijus Kobylkinas.

  Rugsėjo pabaigoje banglentininkai papasakojo apie vandens spalvos pasikeitimą Kamčiatkos teritorijos Chalaktyrskio paplūdimyje. Jie taip pat teigė, kad jų akys buvo patinusios ir sudirgo oda. Ekspertai nustatė, kad naftos produktų kiekis vandenyje 3,6 karto viršija normą, fenoliai — du kartus. Vietos gyventojams patariama nesilankyti paplūdimyje. Aplinkos apsaugos prokuratūra pradėjo patikrinimą. Pasak regiono gamtos išteklių ministerijos, negyvi jūros gyvūnai buvo rasti Chalaktyrskio paplūdimyje, Bolšajos ir Malaja Lagernje bei Babijos įlankoje.

  Imta daug mėginių, kad būtų ištirta Kamčiatkos pakrantės būklė ir išsiaiškinta taršos priežastis. Tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnius "Aplinkai pavojingų medžiagų ir atliekų apyvartos taisyklių pažeidimas" ir "Jūrų aplinkos tarša".

  Dar šia tema

  Kaip vyksta Rusijos jūrų pėstininkų pratybos Kamčiatkoje — video
  Medžiagos apie gyvūnų mirtį Kamčiatkoje imsis Rusijos tyrimų komitetas
  Tegai:
  aplinkos tarša, Rusija

  Svarbiausios temos