02:56 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (125)

  Kaip sakoma Gamalėjaus centre, atsisakyti nešioti kaukę po vakcinacijos galima tik praėjus trims savaitėms nuo antrojo vaisto komponento įvedimo ir nustačius antikūnų lygį

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Bet kokios reakcijos į vakciną nuo koronaviruso infekcijos vyrams ir moterims pasireiškia vienodai, tačiau statistiškai patikima informacija bus prieinama tik baigus poregistracinius tyrimus, RIA Novosti sakė Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

  "Nepastebėjau, gal kai paskiepysime 40 tūkstančių, tada bus nustatytas statistiškai reikšmingas skirtumas, tačiau iki šiol tokio skirtumo pastebėti nepavyko", — atsakydamas į klausimą, ar skiriasi vyrų ir moterų reakcija į vakciną, sakė jis.

  Pasak Gincburgo, atsisakyti kaukės galima pasiskiepijus nuo koronaviruso tik praėjus 21 dienai po antrojo vaisto komponento įvedimo ir nustačius antikūnų lygį.

  "Po žmogaus skiepijimo reikia palaukti mažiausiai 21 dieną, tada turite būti tikri, kad esate eksperimentinėje, o ne placebo grupėje, ir aš patarčiau jums nustatyti apsauginių antikūnų lygį ir tada patiems nuspręsti, ar dėvėti kaukę, ar ne. Jei lygis yra aukštas, tuomet jums nebūtina dėvėti kaukę, jei lygis yra nepakankamas, tada geriau nešioti", — sakė jis.

  Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

  Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, atlikus vaisto registraciją, Maskvos klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepyta daugiau nei 5,5 tūkst. Dar viena sukurta Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Vektor" centre artėja prie trečiojo tyrimo etapo. Taip pat vyksta Čumakovo instituto vakcinos klinikiniai tyrimai.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (125)

  Dar šia tema

  ES pasirašė trečią sutartį dėl galimos koronaviruso vakcinos
  JAV kontržvalgyba pareiškė, kad Rusija trukdo gauti vakciną nuo COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos