09:52 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad pavojingi toksinai, kuriuos gamina mikrodumbliai, gali patekti į apatinius sluoksnius dėl vandens konvekcijos arba tiesiog dėl nusėdimo

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Mokslininkai nustatė kelias mikrodumblių rūšis, kurios galėjo sukelti pavojingą aplinkai situaciją Kamčiatkos pakrantės vandenyse, savo Facebook paskyroje sakė Tolimųjų Rytų federalinio universiteto prorektorius Dmitrijus Zemcovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau jis pažymėjo, kad mokslininkai paneigė visas Kamčiatkos pakrantės vandenų taršos versijas, išskyrus mikrodumblių žydėjimą, jų toksinas buvo rastas vandens mėginiuose ir geltonose putose.

  "KamchatNIRO" ir universiteto darbuotojai iš tinklo paėmė fitoplanktono mėginius, kurie vėliau buvo pristatyti į laboratorijas, kad būtų aprašyta rūšių įvairovė ir išanalizuotas mikrodumblių kiekis. Šiuo metu jau yra nustatytos kelios mikrodumblių rūšys, galinčios sukurti ekologiškai pavojingą situaciją regione.

  Policija tikrina informaciją apie vandens užterštumą ir jūrų gyvūnų žūtį Kamčiatkoje
  © Sputnik / Александр Пирагис

  Pažymima, kad greičiausiai yra ir keli toksinai. Norint tiksliai identifikuoti, reikia atlikti papildomus tyrimus, įskaitant molekulinius genetinius metodus. Rusijos mokslų akademijos jūrų biologijos mokslinio centro genetikos laboratorija atlieka šių mikrodumblių molekulinę genetinę analizę.

  Pavojingi toksinai, kuriuos gamina mikrodumbliai, gali patekti į apatinius sluoksnius dėl vandens konvekcijos arba tiesiog dėl nusėdimo. Taip pat gali būti, kad kai kurios organizmo grupės dugno bendrijose žuvo nuo deguonies bado, sakė mokslininkas Zemcovas.

  Rugsėjo pabaigoje banglentininkai papasakojo apie vandens spalvos pasikeitimą Kamčiatkos teritorijos Chalaktyrskio paplūdimyje. Jie taip pat teigė, kad jų akys buvo patinusios ir sudirgo oda. Ekspertai nustatė, kad naftos produktų kiekis vandenyje 3,6 karto viršija normą, fenoliai — du kartus. Vietos gyventojams patariama nesilankyti paplūdimyje. Aplinkos apsaugos prokuratūra pradėjo patikrinimą. Pasak regiono gamtos išteklių ministerijos, negyvi jūros gyvūnai buvo rasti Chalaktyrskio paplūdimyje, Bolšajos ir Malaja Lagernje bei Babijos įlankoje.

  Dar šia tema

  Prie Kamčiatkos krantų pastebėta dešimčių kilometrų ilgio taršos dėmė
  Naudojant palydovą buvo rastas laivas, išmetantis atliekas prie Kamčiatkos krantų
  Tegai:
  aplinkos tarša, mokslininkai, Rusija

  Svarbiausios temos