02:49 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau istorikas buvo pripažintas kaltu dėl seksualinės prievartos prieš įvaikintą dukrą, kuriai tuo metu buvo mažiau nei 14 metų

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lietuvos ir Vokietijos, taip pat kitų šalių ambasadoriai buvo iškviesti į Rusijos užsienio reikalų ministeriją dėl Karelijos "Memorialo" vadovo, istoriko Jurijaus Dmitrijevo bylos, praneša RIA Novosti.

  Tai susiję su valstybių pareiškimais apie bylos "politizavimą".

  Rugsėjo pabaigoje Dmitrijevas buvo pripažintas kaltu dėl seksualinės prievartos prieš įvaikintą dukrą, kuriai tuo metu buvo mažiau nei 14 metų. Karelijos Aukščiausiasis Teismas pakeitė Petrozavodsko miesto teismo nuosprendį ir nusprendė sugriežtinti bausmę nuo 3,5 metų iki 13 metų griežto režimo kolonijoje. Tačiau gynyba ketina pateikti apeliaciją dėl šio laikotarpio.

  Iš pradžių Petrozavodsko miesto teismas pripažino jį nekaltu dėl pornografijos kūrimo ir ginklų laikymo — dėl šios dalies priimtas sprendimas dabar yra atšauktas.

  Dėl to Žmogaus teisių tarybos prie Rusijos Federacijos prezidento vadovas Valerijus Fadejevas paragino perduoti šią bylą Rusijos Federacijos Aukščiausiajam Teismui, o Karelijoje vykstantį procesą pavadino "labai keistu". Jis pareiškė, kad Aukščiausiasis Teismas turi tarti savo žodį.

  Anksčiau žmogaus teisių ombudsmenė Rusijos Federacijoje Tatjana Moskalkova paprašė teismo paskelbti istoriko nuosprendį ir baudžiamąją bylą.

  Tegai:
  Lietuva, Užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija

  Svarbiausios temos