19:16 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (129)

  Kaip pabrėžiama, jokiu būdu negalima slėpti esamų ligų prieš skiepijantis nuo koronaviruso, nes tai gali sukelti nepageidaujamas reakcijas ir šalutinį poveikį

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje rimto šalutinio poveikio neturi, pastebėta tik vietinė reakcija, RIA Novosti sakė Rospotrebnadzor centrinio epidemiologinių tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas moksliniam darbui Aleksandras Gorelovas.

  "Rusijoje pastebėta tik vietinė reakcija į pirmąją vakciną, rimtų šalutinių poveikių neužfiksuota", — sakė Gorelovas.

  Jei asmenims, išbandantiems COVID-19 vakciną, būtų nustatytos ligos ar rimtas šalutinis poveikis, "būtų atliekamas tyrimas, nes visos vakcinos yra registruojamos pagal griežtai patvirtintą tarptautinį protokolą", — pridūrė Gorelovas.

  Specialistas taip pat pabrėžė, kad jokiu būdu negalima slėpti esamų ligų prieš skiepijantis nuo koronaviruso, nes tai gali sukelti nepageidaujamas reakcijas ir šalutinį poveikį.

  "Šiame [klinikinių tyrimų — Sputnik] etape turėtų būti atrinkti sveiki savanoriai, tačiau būna, kad žmonės slepia savo situacijas, kurias jie turėjo anamnezėje, visas gretutines ligas. Visiškai aišku, kad žmonėms negalima slėpti ligų prieš skiepijimąsi", — sakė jis.

  Gorelovas paaiškino, kad tai padės išvengti šalutinių poveikių ir nepageidaujamų reakcijų. Tuo tarpu karščiavimas, silpnumas, paraudimas ir skausmas injekcijos vietoje gali būti individuali kūno reakcija.

  "Vaisto anotacijoje visada pateikiamas tokio galimo poveikio aprašymas", — pridūrė Gorelovas.

  Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

  Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, atlikus vaisto registraciją, Maskvos klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepyta daugiau nei 5,5 tūkst. Dar viena sukurta Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Vektor" centre artėja prie trečiojo tyrimo etapo. Taip pat vyksta Čiumakovo instituto vakcinos klinikiniai tyrimai.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (129)

  Dar šia tema

  Gamalėjaus centre paaiškino, ar po vakcinacijos būtina nešioti kaukę
  Rusijoje papasakota apie vyrų ir moterų reakciją į vakciną nuo COVID-19
  Žiniasklaida: Ukrainos politikai nori nusipirkti Rusijos vakciną nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos