01:09 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kremlius pasisako už dialogą su ES, tačiau šokti tango vienam neįmanoma, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Kremlius dialogo su Europos Sąjunga trūkumą palygino su "vienišu tango", rašo RIA Novosti.

  Kremlius pasisako už dialogą su ES, tačiau šokti tango vienam neįmanoma, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  "Kremlius mato šio dialogo būtinumą ir naudingumą. Ir Kremlius visada nuosekliai ragino atnaujinti ir tęsti šį konstruktyvų dialogą, pagrįstą abipuse pagarba", — sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius, paklaustas, ar Kremlius mato tolesnio dialogo su Vakarais vertę.

  Pranešimas buvo paskelbtas, atsižvelgiant į informaciją apie Briuselio įvestas naujas antirusiškas sankcijas dėl incidento su Aleksejumi Navalnu. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, sąraše yra šeši piliečiai ir viena įmonė.

  Incidentas su Aleksejumi Navalnu

  Rugpjūčio 20 dieną antikorupcijos fondo įkūrėjas buvo paguldytas į ligoninę Omske, jam blogai pasijutus lėktuve. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Neaišku, kas tai sukėlė, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau jis buvo nuskraidintas į Vokietiją, kurios valdžia po kelių dienų paskelbė, kad rusas buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės nervus paralyžiuojančia medžiaga. Maskva siuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie tyrimų rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo.

  Tuo tarpu žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų. Be to, jį tyrė apie 20 Vakarų šalių, tarp jų Didžioji Britanija, JAV, Švedija, Čekija.

  Rusija, vadovaudamasi 1992 metų Prezidento dekretu, sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino visas turimas tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino Cheminių ginklų uždraudimo organizacija.

  Praėjusią savaitę OPCW pranešė, kad Navalno organizme rasta medžiaga nėra įtraukta į uždraustų medžiagų sąrašą, nors pagal savo savybes yra panaši į "Novičiok".

  Dabar Navalno būklė gerėja, jam taikoma reabilitacija.

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija ketina siekti sankcijų dėl situacijos su Navalnu
  Estijos užsienio reikalų ministras ragina ES įvesti sankcijas dėl Navalno situacijos
  Vokietija vėl užsiminė apie sankcijas dėl Navalno bylos
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, sankcijos, ES, Rusija

  Svarbiausios temos