08:48 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (129)

  Iki 2020 metų pabaigos Rusija planuoja pagaminti apie 2,3 milijono koronaviruso vakcinos dozių, o pavasarį Pramonės ir prekybos ministerija ketina pasiekti 15 milijonų dozių per mėnesį rodiklį

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Jau gruodžio mėnesį vakcinos nuo COVID-19 gamybos apimtis Rusijos Federacijoje gali siekti pusantro milijono dozių, o kitų metų pavasarį didėti, sakė Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas.

  Pasak jo, kalbama apie Gamalėjaus tyrimų centro sukurtą vakciną "Sputnik V".

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  "Užsibrėžėme tokį gamybos tikslą: 800 tūkst. dozių lapkričio mėnesį, planuojame pagaminti 1,5 mln. gruodžio mėnesį, 3–3,5 mln. sausį ir toliau šis kiekis didės. Tai yra, mes galėsime pagaminti 15 mln. per mėnesį kitą pavasarį", — cituoja jį Sputnik Baltarusija.

  Taip pat Manturovas pažymėjo, kad dabar pagrindinis uždavinys — gamybos apimties padidinimas nuo 50 kg reaktorių iki tūkstantinių.

  "Gavus vakcinos kokybės ir stabilumo patvirtinimą dideliuose reaktoriuose, galima bus drąsiai kalbėti apie mėnesinės gamybos skaičių. Šiandien galime pateikti tik orientacinius kiekius", — sakė ministras.

  Pasak jo, vakcinos platinimas vidaus ar užsienio rinkai tėra sprendimas dėl procedūros, taip pat sveikatos apsaugos sistemos ir logistikos klausimai. Manturovas tikisi, kad ateityje vakciną bus galima eksportuoti.

  Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

  Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, atlikus vaisto registraciją, Maskvos klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepyta daugiau nei 5,5 tūkst. Dar viena sukurta Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Vektor" centre artėja prie trečiojo tyrimo etapo. Taip pat vyksta Čiumakovo instituto vakcinos klinikiniai tyrimai.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (129)

  Dar šia tema

  Rusijoje įvardytas pergalės prieš koronavirusą faktorius
  "Vektor" užregistravo vakciną nuo koronaviruso
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos