11:24 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Maskva pareiškė, kad RF mano, jog neįmanoma toliau dalyvauti trišalėse konsultacijose su Australija ir Nyderlandais dėl "Boeing" katastrofos

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Nyderlanduose Aleksandras Šulginas buvo iškviestas į šalies Užsienio reikalų ministeriją po to, kai Maskva nusprendė nedalyvauti trišalėse konsultacijose dėl Malaizijos "Boeing" katastrofos Ukrainoje 2014 metais, apie tai pranešė RIA Novosti su nuoroda į Nyderlandų užsienio reikalų ministro Stefo Bloko laišką parlamentui.

  "Informuoju rūmus, taip pat teisingumo ir saugumo ministro vardu, apie vienašališką Rusijos Federacijos sprendimą nutraukti trišales derybas dėl MH17 skrydžio avarijos su Australija ir Nyderlandais... Kaip jau minėta, Ministrų kabinetas labai apgailestauja dėl šio vienašališko Rusijos Federacijos sprendimo ir dar kartą pabrėžia savo atsidavimą tęsti derybas. Rusijos ambasadorius šiandien buvo iškviestas į Užsienio reikalų ministeriją", — sakoma Nyderlandų užsienio reikalų ministro pranešime.

  Blokas taip pat teigė, kad Ministrų kabinetas keletą kartų pabrėžė, tiek palaikydamas diplomatinius ryšius, tiek bendraudamas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, kad Nyderlandų vyriausybė šioms trišalėms deryboms teikia didelę reikšmę, kad rastų sprendimą.

  Ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad, Rusijos manymu, neįmanoma toliau dalyvauti trišalėse konsultacijose su Australija ir Nyderlandais dėl "Boeing" katastrofos, tačiau šalis yra pasirengusi bendrauti su kompetentingomis Nyderlandų valdžios institucijomis. Nyderlandų užsienio reikalų ministras Stefas Blokas sakė, kad Haga "labai apgailestauja" dėl šio Maskvos sprendimo.

  Kaip anksčiau pranešė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška, trišalis Rusijos, Nyderlandų ir Australijos kanalas MH17 lėktuvo katastrofoje toliau veikė uždarai.

  Malaizijos "Boeing", skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą reisu MH17, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną netoli Donecko. Lėktuve buvo 298 žmonės, visi jie žuvo. Kijevas apkaltino dėl katastrofos kovotojus, tačiau šie savo ruožtu teigė neturintys priemonių numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Jungtinė tyrėjų grupė, kuri tiria katastrofos aplinkybes, nedalyvaujant Rusijai, tvirtina, kad "Boeing" buvo numuštas iš priešlėktuvinių raketų sistemos "Buk", priklausančios 53-iajai Rusijos kariuomenės priešlėktuvinių raketų brigadai iš Kursko.

  Anot RIA Novosti, Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojo Nikolajaus Viničenkos, Rusija Nyderlandams pateikė ne tik Rusijos radaro duomenis, bet ir dokumentus, rodančius, kad "Boeing" smogusi oro gynybos raketa "Buk" priklausė Ukrainai ir buvo paleista iš Kijevo kontroliuojamos teritorijos, tačiau šią informaciją tyrėjai ignoravo. Tuo tarpu pirmąją teismo posėdžio dieną prokuratūra pripažino, kad gavo ir nagrinėja Rusijos prokuratūros duomenis.

  Taip pat Rusija ne kartą kėlė Kijevo atsakomybės už oro erdvės virš Rytų Ukrainos uždarymą klausimą. Interviu RIA Novosti Rusijos užsienio reikalų ministerijos Pirmojo Europos departamento direktorius Aleksejus Paramonovas pareiškė, kad tyrėjai išsamiai neištyrė realaus Ukrainos vaidmens šioje tragedijoje (Ukrainos valdžia neuždarė oro erdvės civilių orlaivių skrydžiams virš ginkluoto konflikto zonos).

  Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kaltinimai Rusijai dėl Malaizijos "Boeing" katastrofos yra nepagrįsti, tyrimas yra šališkas ir vienpusiškas. Prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Rusijai neleidžiama tirti lėktuvo katastrofos Rytų Ukrainoje, o Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei ji visapusiškai dalyvaus jame. Visos raketos, kurių variklio pavyzdį pademonstravo Olandijos komisija MH17 avarijos tyrimo metu, buvo atiduotos į metalo laužą po 2011 metų, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas ne kartą yra pareiškęs, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl ryšio su Malaizijos "Boeing" katastrofa.

  Skrydžių saugos fondas yra nepriklausoma, ne pelno siekianti tarptautinė organizacija, užsiimanti moksliniais tyrimais, švietimu, advokacija ir komunikacija skrydžių saugos srityje. Fondas yra įsikūręs JAV, Virdžinijos valstijoje.

  Dar šia tema

  Berlynas palankiai įvertino teismo proceso dėl MH17 avarijos pradžią
  Vakarų informacinio karo su Rusija specifika: neturi ką pasakyti — apkaltink
  Advokatė: Ukrainos ginkluotosios pajėgos galėjo numušti Malaizijos Boeing atsitiktinai
  Tegai:
  Nyderlandai, Rusija, MH17, lėktuvo katastrofa

  Svarbiausios temos