12:39 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas taip pat nurodė užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui suformuluoti Maskvos poziciją dėl START-III, kuo greičiau ją perduoti Vašingtonui ir gauti atsakymą

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė pratęsti dabartinę Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III) metams be jokių sąlygų, praneša RIA Novosti.

  Pasak Rusijos lyderio, tai suteiks galimybę "derėtis dėl visų problemų, kurias reguliuoja tokio pobūdžio susitarimai, parametrų".

  Kaip pabrėžė Putinas, susitarimo pratęsimas leis nepalikti valstybių, suinteresuotų palaikyti strateginį stabilumą, "be tokio pagrindinio dokumento kaip Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis".

  Prezidentas taip pat nurodė užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui suformuluoti Maskvos poziciją dėl START-III, kuo greičiau ją perduoti Vašingtonui ir gauti atsakymą.

  "Mes tai padarysime kuo greičiau, Vladimirai Vladimirovičiau", — patikino valstybės vadovą Lavrovas.

  2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-III) tebėra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV.

  JAV vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pagal START sutartį, kiekviena pusė turi sumažinti savo branduolinį arsenalą, kad per septynerius metus ir vėliau bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įrenginių. Susitarimas įpareigoja Maskvą ir Vašingtoną du kartus per metus keistis informacija apie kovinių galvučių ir raketnešių skaičių.

  2018 metų vasario 5 dieną Rusijai ir JAV buvo nustatytas terminas pasiekti START-III kontrolinius rodiklius. Susitarimas baigia galioti 2021 metų vasario mėnesį, o Vašingtonas įvairiais lygmenimis pabrėžia būtinybę įtraukti Pekiną į derybas dėl naujo trišalio Rusijos, Kinijos ir JAV branduolinio susitarimo. Kinija atmeta šią idėją. Sergejus Lavrovas ne kartą pabrėžė, kad Maskva pritaria START-III sutarties pratęsimui be išankstinių sąlygų.

  Dar šia tema

  "Tai žingsnis link pasaulio pabaigos". Kas bus po to, kai JAV pasitrauks iš START III
  Trečias ratas. JAV atsisakė įtraukti Kiniją į START-III derybas  
  Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į su START-III susijusį JAV ultimatumą
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, JAV, Rusija, START-3

  Svarbiausios temos