19:22 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Baltieji rūmai pareiškė atmetantys Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą pratęsti START-3

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Kremlius būtų norėjęs išgirsti JAV pasirengimą pratęsti START-3 sutartį, jos atsisakymas turėtų labai pražūtingas pasekmes visam pasauliui, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Baltieji rūmai pareiškė atmetantys Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą pratęsti START-3.

  "Mes tikimės, kad ryšiai su Amerikos puse bet kuriuo atveju bus tęsiami. Apskritai, žinoma, kaip jau sakė prezidentas, sutarties pratęsimas leistų mums gauti laiko, laimėti šiuos 12 mėnesių esminėms ir rimtoms deryboms dėl ginklų kontrolės. Nes mūsų abiems šaliims, kaip ir visam pasauliui, šio dokumento netekimas, kuris yra iš tikrųjų pagrindinis kertinis akmuo pasaulio stabilumo ir saugumo pagrindui, strateginis saugumas, turėtų labai žalingų padarinių visam pasauliui. Aš visgi norėčiau girdėčiau mūsų Amerikos partnerių pasirengimą pratęsti šį dokumentą", — Peskovas atsakė į žurnalistų klausimą, kaip Kremlius traktuoja Trampo atsisakymą priimti Putino strateginio saugumo pasiūlymą.

  Kol kas, pasak Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretoriaus, laukiama pažanga nebuvo pastebėta, tai galima "vienareikšmiškai teigti". Tačiau ši situacija nereiškia, kad "kontaktai turėtų būti visiškai nutraukti".

  "Mes nekalbame konkrečiai apie prezidentą (JAV Donaldą) Trampą, mes kalbame apie Amerikos pusę. Ir mes žinome, kad Amerikos pusė tiesiog atsisakė pratęsti šį dokumentą metams", — į klausimą, ar problema susijusi tik su prezidentu Trampu ar su dar kažkuo, atsakė Peskovas.

  Anksčiau Putinas siūlė pratęsti dabartinį START-3 be jokių sąlygų metams, o maksimalus pratęsimo laikotarpis yra penkeri metai. Savo ruožtu Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas Obrajenas teigė, kad Putino pasiūlymas pratęsti START-3 sutartį vieneriems metams be išankstinių sąlygų, tačiau neužšaldant branduolinių užtaisų skaičiaus, nėra galimybė išspręsti problemą.

  START-3 yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-3 įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų.

  Dar šia tema

  Britų ekspertai aukštai įvertino Rusijos kariuomenės kovinius pajėgumus
  JAV išbandė robotą, skirtą rusiškiems tankams T-72 sunaikinti
  Tegai:
  ginklų kontrolė, ginklavimasis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos