19:20 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Manoma, kad ateityje tokius prietaisus bus galima naudoti tiek pavieniui, tiek "spiečiuose", kurie sujungs dešimtis, šimtus ir daugiau vienetų

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Sankt Peterburgo bendrovė "Kronštadt" sukūrė nano-nepilotuojamą aparatą, kad ekipuotų "ateities karį", praneša RIA Novosti su nuoroda į organizacijos spaudos tarnybą.

  Rusijos karys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Nedidelių bepiločių orlaivių sukūrimas pastaraisiais metais buvo viena pagrindinių šios pramonės tendencijų. Numatoma, kad ateityje tokius aparatus bus galima naudoti tiek pavieniui, tiek "spiečiuose", kurie sujungs dešimtis, šimtus ir daugiau vienetų.

  "Mes sukūrėme ir pagaminome nano-nepilotuojamą aparatą, sveriantį 180 gramų. Jis reikalingas norint išspręsti daugelį specifinių karinių užduočių, visų pirma, kad ekipuotų "ateities karį", — pažymėjo "Kronštadt" atstovai.

  Bandymų metu naujieji bepiločiai orlaiviai sugebėjo įveikti griuvėsius ir sunaikintų pastatų patalpas, langus ir duris. Kūrėjų teigimu, be naudojimo kariniais tikslais, nano-dronai gali būti naudingi apsaugant oro erdvę virš strateginių objektų, įskaitant civilinius, pavyzdžiui, elektrines.

  Pagal Gynybos ministerijos planus, robotizuotos sistemos ir nepilotuojami aparatai bus integruoti į kitos, trečios kartos kovinę ekipuotę "Ratnik", su kuria mokslo ir tyrimo darbai buvo baigti 2017 metais.

  Dar šia tema

  Rusijos kariai išbando egzoskeletą
  Tegai:
  nepilotuojamas aparatas, Rusija

  Svarbiausios temos