12:56 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jos teigimu, gali būti tik vienas šios problemos sprendimas — visų JAV branduolinių ginklų grąžinimas į Amerikos teritoriją

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų sąjungininkų NATO šalyse vykdomos bendros pratybos, kurių metu branduolinio potencialo neturinčių šalių kariuomenė ruošiama naudoti branduolinius ginklus, yra Branduolinių ginklų neplatinimo sutarties pažeidimas ir pakerta šį daugiašalį dokumentą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  "JAV rengiamos pratybos, susijusios su branduolinių ginklų neturinčių valstybių ginkluotųjų pajėgų personalo ruošimu naudoti branduolinį ginklą, yra tiesioginis, akivaizdus Branduolinių ginklų neplatinimo sutarties 1 ir 2 straipsnių pažeidimas, ir tai sumenkina jos gyvybingumą", — sakė Zacharova.

  "Gali būti tik vienas šios problemos sprendimas — visų JAV branduolinių ginklų grąžinimas į Amerikos teritoriją, atitinkamos infrastruktūros, skirtos užtikrinti greitą šių ginklų dislokavimą kitų valstybių teritorijoje, panaikinimas ir atsisakymas vykdyti pratybas, susijusias su ginkluotųjų pajėgų personalo ruošimu naudoti branduolinius ginklus", — pridūrė ji.

  Anksčiau leidinys "Bild" rašė, kad pratybos, pavadintos "Stalwart Noon", vyko Šiaurės Reino-Vestfalijos Norvenicho oro bazėje, dalyvaujant Vokietijos oro pajėgoms ir jų NATO sąjungininkams. Į manevrus buvo įtraukti bombonešiai, galintys nešti branduolinius ginklus. Pagrindinis pratybų tikslas, kaip teigiama medžiagoje, yra pratinti Vokietijos gynybą naudoti atomines bombas.

  Dar šia tema

  Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų
  Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
  Tegai:
  JAV, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos