22:51 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak jo, vykdydama tokią politiką 2011–2013 metais, Ukraina pademonstravo "padorų" ekonomikos augimo tempą, o jos BVP artėjo prie 200 milijardų

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksijus Puškovas pakomentavo Aukščiausiosios Rados Finansų, mokesčių ir muitų politikos komiteto vadovo Danilo Getmancevo prisipažinimą, kad padaryti iš Ukrainos Prancūziją nepavyks per visą kitos gyventojų kartos gyvenimą.

  Anksčiau partijos "Tautos tarnas" deputatas sakė, jog Kijevui reikia mažiausiai 40 metų, kad jis pasivytų Lenkiją pagal BVP vienam gyventojui, o svarbiausia Ukrainos valdžios užduotis yra pasivyti Baltarusiją ar Rusiją.

  "Ukraina turėjo galimybę pagerinti gyvenimo lygį plėtodama prekybos ir ekonominius ryšius tiek su Rusija, tiek su Europa", — socialiniame tinkle Twitter parašė Puškovas.

  Pasak jo, vykdydama tokią politiką 2011–2013 metais, Ukraina pademonstravo "padorų" ekonomikos augimo tempą, o jos BVP artėjo prie 200 mlrd.

  "Bet prasidėjo Maidanas ir Ukraina neišnaudojo savo galimybės", — padarė išvadą senatorius.

  Pagrindinė Kijevo aikštė, Nepriklausomybės aikštė, tapo saugumo pajėgų ir radikalų akistatos epicentru. Masiniai protestai Kijeve prasidėjo 2013 metų lapkričio mėnesį, sustabdžius pasirengimą pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos susitarimą. Riaušių aukomis tapo daugiau nei šimtas žmonių.

  2014 metų vasario pabaigoje šalyje įvyko valstybės perversmas. Rada nušalino Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių ir jis buvo priverstas palikti Ukrainą, po to buvo paskelbti naujo valstybės vadovo rinkimai, kuriuos laimėjo Petro Porošenka.

  Ukrainiečių padėtis po tų įvykių pablogėjo, šalyje prasidėjo ekonominė krizė. Kijevo valdžia bandė ištaisyti padėtį inicijuodama ekonomines reformas ir skolindamasi pinigų iš tarptautinių skolintojų, tačiau dėl šių sprendimų padidėjo komunalinių paslaugų tarifai, o atlyginimai ir pensijos liko maži.

  Vladimiras Zelenskis laimėjo prezidento rinkimus Ukrainoje praėjusį pavasarį.

  Dar šia tema

  TVF sugalvojo, kaip išgelbėti pasaulį: Rusijai dėl to gresia skurdas
  Rusija ir Ukraina pirmą kartą per daugelį metų aptaria prekybinį bendradarbiavimą
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos