11:00 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Federacijos tarybos atstovo teigimu, jeigu iš Amerikos vidaus politikos pasitrauks pagrindinis tariamo Rusijos kišimosi faktorius, tai bet kuriam prezidentui svarbios taps kitos temos

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Rusijai naudingas tikrumas Amerikos politikoje, mano Konstantinas Kosačiovas, Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas.

  "Mums, aišku, pagrindinis klausimas yra tai, kas pasikeis Rusijos kryptimi. Ir čia galimi variantai", — Facebook'e rašė jis.

  Jeigu iš Amerikos vidaus politikos pasitrauks pagrindinis tariamo Rusijos kišimosi faktorius, tai bet kuriam prezidentui svarbios taps kitos temos, manoma komitete.

  "Tam tikra prasme Kinijos tema bus svarbesnė arba mažiau — Iranas, bet kad ir kaip būtų, ne tik susitelkimas vien į Rusiją", — sakė jis.

  Be to, Kosačiovas priminė, kad pastaraisiais metais Baltųjų rūmų politiką Rusijos atžvilgiu formavo ne tiek prezidentas, kiek nusiteikimas Kongrese.

  "Ar ten pasikeis pageidavimai? Antradienį, be kita ko, nustatomas 35 iš 100 vietų Senate likimas ir tai paveiks bet kurio JAV prezidento užsienio politiką", — pabrėžė jis.

  Bet jei Kongreso nariai suprastų, kad Rusija nėra dabartinių JAV problemų šaltinis, daug kas pasikeistų, įsitikinęs politikas.

  "Sakyčiau, kad bet koks tikrumas yra naudingas mums, kai pralaimėjusiesiems nereikia griebtis išorinio kišimosi veiksnio. JAV atėjo laikas grįžti prie protingos politikos, kurioje mes visada ją palaikysime", — teigė Kosačiovas.

  Lapkričio 3 dieną Jungtinėse Valstijose įvyko visuotiniai rinkimai. Dėl prezidento posto kovoja respublikonas Donaldas Trampas ir demokratas Džo Baidenas.

  Dar šia tema

  Ekspertas pasakojo, kokie bus Rusijos ir JAV santykiai po rinkimų
  Ekspertas: laimėjus Baidenui, Baltijos šalys gaus daugiau naudos
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos