23:12 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat sumažinimas palies ir kitas kryptis, įskaitant pasienio kontrolės punktus prie sienos su Lenkija, Estija, Ukraina ir kai kuriomis kitomis šalimis

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Rusijos Federacijos transporto ministerija siūlo sumažinti pasienio kontrolės punktų (PKP), per kuriuos eksportuojama vietinė mediena, skaičių, teigiama ketvirtadienį norminių teisės aktų portale paskelbtame dokumente.

  Projektas buvo parengtas vykdant miškų komplekso dekriminalizavimo ir plėtros veiksmų planą, kurį patvirtino Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotoja Viktorija Abramčenka.

  Dabar mediena gali būti eksportuojama iš Rusijos per 98 kontrolės punktus, tarp kurių yra siena su Norvegija — automobilių kelių PKP "Borisoglebsk", Kinija — automobilių kelių PKP "Zabaikalsk", Mongolija — automobilių kelių PKP "Kiahta" ir Šiaurės Korėja — geležinkelio PKP "Chasan". Rusijos Federacijos transporto ministerija parengtame nutarimo projekte siūlo iš šio sąrašo išbraukti 20 kontrolės punktų, tiek automobilių kelių PKP, tiek geležinkelių, tiek jūrų.

  Pavyzdžiui, Rusijos ir Lietuvos valstybės sienos atkarpoje siūloma riboti eksportą automobilių kelių PKP "Morskojė" ir "Pograničnyj", taip pat per "Sovetską", kuris yra ir kelių, ir geležinkelio kontrolės punktas.

  Medienos eksportą siūloma visiškai uždrausti pasienyje su Lenkija (automobilių kelių PKP "Gusev" ir geležinkelio PKP "Mamontovo"), su Ukraina (automobilių kelių PKP "Krupec" ir geležinkelio PKP "Razjezd Vystrel"), taip pat su Suomija (geležinkelio PKP "Liuttia") ir Estija (geležinkelio PKP "Ivangorod").

  Transporto ministerija taip pat siūlo nutraukti medienos eksportą dar per dešimt jūrų postų, įskaitant Vysocką, Mezeną, Kotlino salą ir Baza Litkė.

  Spalio mėnesį Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotojos Viktorijos Abramčenkos spaudos tarnyba pranešė, kad Rusijos Federacijos ekonominės plėtros ministerija iki gruodžio 15 dienos parengs teisės aktą, kuriuo nuo 2022 m. sausio 1 d. bus visiškai uždrausta eksportuoti neperdirbtą arba grubiai perdirbtą spygliuočių ir vertingų lapuočių medieną.

  Tegai:
  Lietuva, miškas, valstybės siena, Rusija

  Svarbiausios temos