21:36 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Garsus Rusijos satyrikas Michailas Žvaneckis spalio 7 dieną nusprendė nutraukti viešus pasirodymus

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Satyrikas Michailas Žvaneckis mirė eidamas 87-uosius metus.

  Apie tai pranešė Ala Pugačiova.

  "Štai ir viskas. Palikai mus visiems laikams. Nepataisoma netektis. Mano drauge, tu esi nepamirštamas. Tu visada būsi mano širdyje", — parašė ji Instagram.

  Žvaneckiui buvo 86 metai. Spalio pradžioje jis paskelbė, kad dėl savo amžiaus nutraukia viešus pasirodymus. Be to, jis skundėsi prasta sveikata.

  Писатель-сатирик Михаил Жванецкий
  © Sputnik / Алексей Бойцов
  Satyros rašytojas Michailas Žvaneckis

  Žvaneckis gimė 1934 metų kovo 6 dieną Odesoje, gydytojų šeimoje. 1956 metais jis baigė Odesos jūrų inžinierių institutą ir įgijo uosto krovos įrangos mechaniko inžinieriaus laipsnį. Studijų metais jis buvo uostų mechanizavimo fakulteto komjaunimo organizatorius, o baigęs institutą dirbo Odesos uoste.

  Писатель-сатирик Михаил Жванецкий
  © Sputnik / Борис Кауфман
  Satyros rašytojas Michailas Žvaneckis

  Studijų metais dalyvavo mėgėjų spektakliuose, kur pradėjo rašyti miniatiūras ir monologus, kuriuos pats dažnai suvaidindavo studentų teatre "Parnas-2". 1963 metais lankydamasis Leningrado miniatiūrų teatre Odesoje, jis susitiko su Arkadijumi Raikinu, kuris įtraukė jo kūrinius į teatro repertuarą, o 1964 metais pakvietė jį į savo teatrą kaip literatūros skyriaus vadovą.

  Jis buvo nuosavo Maskvos miniatiūrų teatro "Mosconcert" struktūroje meno vadovas. 1991 metais jis atliko vaidmenį filme "Genijus".

  Писатель-сатирик Михаил Жванецкий
  © Sputnik / Илья Питалев
  Michailas Žvaneckis

  Nuo 2000 metų gruodžio iki 2001 metų liepos kartu su poetu Vadimu Žuku dalyvavo RTR programoje "Paprasti dalykai". Nuo 2002 metų balandžio iki 2019 metų gruodžio jis buvo nuolatinis kasmėnesinės televizijos laidos "Šalies budėtojas" vedėjas. 2020 metų spalio mėnesį jis nusprendė nutraukti koncertinę veiklą dėl sveikatos problemų.

  Svarbiausios temos