02:39 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagrindinis indėlis į grynųjų pinigų kiekio padidėjimą buvo kovo mėn. (5,9 proc.) ir balandžio mėn. (6,6 proc.)

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Grynųjų pinigų suma Rusijos piliečių rankose ir įmonių kasose nuo spalio 1 dienos viršijo 12 trilijonų rublių (beveik 130 milijardų eurų), per metus išaugusi rekordiškais 28,3 proc., praneša RIA Novosti su nuoroda į "BKF" banko analitinio skyriaus vadovą Maksimą Osadčijų.

  Rusijos banko duomenimis, pinigų agregatas M0, atspindintis grynųjų pinigų kiekį už bankų sistemos ribų, spalio 1 d. siekė 12,1 trilijono rublių.

  "Spalio 1 d. grynųjų pinigų ne bankų sistemoje metinis augimas buvo rekordinis — 28,3 procento. Tokio nebuvo pastebėta bent nuo 2012 m. Prieš pat koronaviruso krizę — 2020 m. kovo 1 d. — šis augimas buvo keturis kartus mažesnis ir siekė tik 7,1 proc." — pasakė analitikas.

  Tai nėra specifinis Rusijos bruožas — dėl saviizoliacijos režimo grynųjų pinigų paklausa išaugo visame pasaulyje, pažymėjo "BKS Mir investicij" aktyvų valdytojas Andrejus Ruseckis.

  Pagrindinis indėlis į grynųjų pinigų kiekio padidėjimą įvyko kovą (5,9 proc.) ir balandį (6,6 proc.). Tai susiję su panika epidemijos ir krizės pradžioje, kai piliečiai masiškai ėmė pinigus iš bankų, mano Osadčijus. Dabar šis procesas sulėtėjo: mėnesine išraiška, grynųjų pinigų kiekis rugsėjo mėnesį padidėjo tik 1 proc.

  Didelis grynųjų pinigų susikaupimas gyventojų rankose kelia infliacijos riziką, perspėja Osadčijus.

  Tegai:
  grynieji pinigai, pinigai, Rusija

  Svarbiausios temos