13:52 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš laivyno sudėties dar 1991 metais išimtą povandeninį laivą iš pradžių buvo norėta utilizuoti, tačiau visgi buvo nuspręsta jį atstatyti

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Pirmasis sovietinis atominis povandeninis laivas "Leninskij Komsomol" 2023 metais taps muziejumi, praneša Rusijos valstybinės korporacijos "Rosatom" informacinis leidinys.

  Pažymima, kad branduolinis povandeninis laivas bus nuolat prijungtas Kronštate, kur iki 2023 metų planuojama sukurti jūrų šlovės muziejų.

  "Muziejaus perlu taps branduolinis povandeninis laivas K-3, kuris nuo 2005 metų buvo laivų statyklos "Nerpa" akvatorijoje, Murmansko srityje", — rašoma leidinio "Strana Rosatom" pranešime.

  Povandeninis laivas iš laivyno sudėties buvo išvestas dar 1991 metais, jis buvo Murmanske ir laukė utilizacijos, tačiau 2010 metais, po laivo remontininkų protestų, karinio jūrų laivyno vadas priėmė sprendimą jį atkurti ir paversti muziejumi.

  Anot leidinio, dabar povandeninis laivas laukia korpuso atstatymo, o tada jis bus nutemptas į Kronštatą ir pastatytas ant atraminių bazių.

  Branduolinis povandeninis laivas K-3 "Leninskij Komsomol" buvo nuleistas į vandenį 1957 metų rugpjūtį. Praėjus 5 metams, povandeninis laivas pirmą kartą TSRS karinio jūrų laivyno istorijoje atliko ilgą žygį po Arkties vandenyno ledu. Už šią kelionę laivo įgulai buvo įteikti valstybiniai apdovanojimai.

  Dar šia tema

  Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus
  Kas gyvena vandenyno dugne? JAV vėl pasivaideno Rusijos povandeninis laivas
  "Laikykis, Rusija!" Japonai pasigyrė nauju povandeniniu laivu
  Povandeninės ekskursijos į "Titaniką" taps realybe 2021 metais
  Tegai:
  muziejus, povandeninis laivas, TSRS, Rusija

  Svarbiausios temos