19:13 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (461)

  Anksčiau buvo pažymėta, kad draudimo ir sertifikavimo bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Rusijos laivais, gali būti taikomos JAV sankcijos, sankcijos, susijusios su statybų užbaigimu

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Rusija baigs "Nord Stream-2" dujotiekio statybas, tai yra naudinga Europai, kuri taip pat dės pastangas užbaigti šį projektą, trečiadienį RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Cekovas.

  Anksčiau žiniasklaida, remdamasi informuotais šaltiniais, pranešė, kad JAV Kongresas planuoja kitas sankcijas dujotiekiui įtraukti į gynybos biudžetą nuo 2021 metų. Buvo pažymėta, kad draudimo ir sertifikavimo bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Rusijos laivais, gali būti taikomos sankcijos, susijusios su statybų užbaigimu.

  "Rusija užbaigs "Nord Stream-2" statybas, tam neprireiks daug laiko", — įsitikinęs Cekovas.

  Jis mano, kad Europa sugebės apginti savo interesus dėl energijos išteklių tiekimo, ypač atsižvelgiant į tai, "kokios lėšos buvo investuotos į projektą — jos turėtų atsipirkti".

  Be to, pasak senatoriaus, atsisakiusi projekto, Europa turės didelių nuostolių. Cekovas taip pat mano, kad Džo Baidenui atėjus į JAV prezidento postą, Europos politikai bandys su juo susitarti dėl Vašingtono pozicijos sušvelninimo šia tema ir apskritai "derybos dėl energijos tiekimo vyks vienodais pagrindais".

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (461)

  Dar šia tema

  Čekijos žvalgyba perspėjo apie trečiojo pasaulinio karo grėsmę
  Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos