01:24 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kurį laiką buvo diskutuojama dėl prekybos atstovybių uždarymo šiose dviejose šalyse. Daugelis ekspertų ir politikų pažymėjo, kad Maskva nieko nepraras

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Rusijos vyriausybė nusprendė likviduoti valstybės prekybos atstovybes dviejose šalyse — Lietuvoje ir Ukrainoje. Atitinkamą dokumentą pasirašė Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas.

  Kurį laiką buvo diskutuojama apie prekybos atstovybių likvidavimą Lietuvoje ir Ukrainoje. Kaip pažymėta Federacijos taryboje, Maskva nieko dėl to nepraras.

  Pavyzdžiui, Rusijos parlamento aukštųjų rūmų Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas pareiškė, kad Rusijos prekybos atstovybė Lietuvoje nėra reikalinga, juolab, kad ši šalis aktyviai dalyvauja vykdant antirusiškas sankcijas.

  Šių metų vasarį Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas sakė, kad ministerija sustabdo darbą Baltijos šalyse, "kad nebūtų aktyvios veiklos imitacijos".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos mokslų akademijos Europos instituto Ekonominių tyrimų skyriaus vadovas Anatolijus Bažanas pabrėžė, kad Rusijos prekybos atstovybių likvidavimas gresia toms šalims, kurios elgiasi Rusijos Federacijos atžvilgiu "ne visai adekvačiai" ir mato šalį kaip "grėsmę".

  Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt metų valdant buvusiai Lietuvos lyderei Daliai Grybauskaitei, žinomai dėl griežtų antirusiškų pareiškimų ir rusofobiškos pozicijos. Dabartinė šalies vadovybė laikosi tos pačios krypties ir reguliariai skelbia pareiškimus apie "Rusijos grėsmę".

  Dar šia tema

  Rusijoje pasiūlyta likviduoti prekybos atstovybę Lietuvoje
  Ekspertas: Lietuvos elgesys galėjo turėti įtakos Rusijos prekybos atstovybės situacijai
  Tegai:
  Ukraina, Lietuva, Rusijos prekybos atstovybė, Rusija

  Svarbiausios temos