02:49 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Pasak Nebenzios, nemažai dalyvių supranta, kad ruso "apnuodijimo" klausimą galima "apsukti ir kita linkme"

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Nuolatinis Rusijos Federacijos atstovas JT Vasilijus Nebenzia pripažįsta, kad Rusija gali pateikti situaciją su Aleksejaus Navalno "apnuodijimu" diskusijoms JT Saugumo Taryboje, ir mano, kad kitiems tai bus nemalonus pokalbis.

  Atsakydamas interviu RIA Novosti į klausimą, ar nėra bandymų perkelti šią temą į Saugumo Tarybos lygmenį, nuolatinis atstovas pažymėjo: "Jie bijo ją iškelti, nes supranta, kad visa tai galima pasukti kita linkme. Jei būtų norėję, tai jau seniai būtų iškėlę. Tačiau kiekvieną kartą, kai aptariame "chemij" (cheminio ginklo problemą — Sputnik), įskaitant Sirijos problemą, jie paliečia šią temą (tariamo Navalno apnuodijimo temą — Sputnik)".

  "Mes esame pasirengę, nieko nebijome, nieko neslepiame. Jei jie nori iškelti, tegul iškelia. Mes gal ir patys iškelsime — jiems tai bus nelabai malonus pokalbis", — pabrėžė Nebenzia.

  Jis patikslino, kad kol kas hipotetiškai pripažįsta tokią Rusijos iniciatyvą, tačiau patikino, kad Rusija yra pasirengusi bet kokiam pokalbiui.

  "Mums kartais priskiriamas bandymas išsisukti nuo pokalbio — tai netiesa", — pabrėžė Nebenzia.

  "Tačiau dabar šiuo klausimu bendraujame su OPCW. Nežinau, kuo tai baigsis, bet tikriausiai būtų per anksti rengti kažkokius posėdžius (JT Saugumo Tarybos — Sputnik)", — pridūrė nuolatinis atstovas.

  Navalnas rugpjūčio 20 dieną sunegalavo lėktuve. Jis buvo paguldytas į Omsko ligoninę. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Pasak Rusijos gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta. Vėliau jis lėktuvu buvo nugabentas į Vokietiją. Po to šios šalies vyriausybė, remdamasi karo gydytojais, paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga karine "Novičok" medžiaga.

  Vėliau Vokietijos Federacinės Respublikos ministrų kabinetas teigė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, be to, OPCW, Berlyno prašymu, atlieka savo tyrimus. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialią užklausą dėl šios situacijos. Iki šiol tiek Vokietija, tiek OPCW atsisakė pateikti Maskvai medžiagos, kuri, jų nuomone, tapo "apnuodijimo" priežastimi, formulę.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Dar šia tema

  Lavrovas pakomentavo ES sankcijas dėl incidento su Navalnu
  JAV apmokys partnerius kovai su Rusija
  Rusijos VRM paaiškino, kodėl incidentas su Navalnu laikomas provokacija
  Naryškinas: Vakarai Baltarusijoje tobulina Rusijos "nusmukdymo" metodus
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Aleksejus Navalnas, Rusija

  Svarbiausios temos