00:58 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jo teigimu, JAV, pateikdamos prieštaringus pareiškimus dėl START-III sutarties pratęsimo, užsiima savireklama

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos, pateikdamos prieštaringus pareiškimus dėl START-III derybų, užsiima savireklama, žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti

  "Tada (JAV) jie taip pat pradėjo mums sakyti: "Taip, mes esame pasirengę pratęsti, bet be to, kad parodysite mums visas savo kovines galvutes ir pasodinsite mūsų inspektorius tų gamyklų, kuriose gaminamos šios kovinės galvutės, kontrolės postuose, turite sunaikinti porą naujų ginklų: "Poseidon", "Burevestnik". Apie likusius dalykus galima kalbėti. O šiuos tiesiog sunaikinkite", — per virtualią spaudos konferenciją sakė Lavrovas.

  "Nežinau, kas čia daugiau: suinteresuotumas tikru dialogu apie strateginį stabilumą, siekiant užtikrinti mūsų šalies ir jos sąjungininkų bei visos žmonijos saugumą, ar vis dar yra viešųjų ryšių akcija, savireklama, siekiant parodyti kietumą, kaip dabar įprasta sakyti", — pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras.

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną, ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių teisinių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų. 

  Dar šia tema

  Putinas neturi priežasčių pasveikinti Baideną
  Rusijos Federacijos taryba įvertino "Nord Stream-2" situaciją
  Tegai:
  JAV, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos