03:02 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pat metu Peskovas pažymėjo, kad įvyko tikra tragedija, pasibaigusi dviejų Rusijos kariškių mirtimi

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas situaciją su Baku numuštu Mi-24, pareiškė, kad, jo nuomone, momentinė Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo reakcija, pasirengimas atlikti nešališką tyrimą ir nubausti kaltus asmenis, leido priimti atsiprašymus.

  Российский вертолет Ми-24 потерпел крушение в Армении
  © Sputnik / Илья Питалев
  Armėnijoje numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-24

  "Tai iš tikrųjų bėda, tai yra tragedija, žuvo du mūsų kariai. Šiuo atveju akivaizdu, kad greita azerbaidžaniečių reakcija, greita Azerbaidžano prezidento reakcija ir paskelbtas Azerbaidžano pasirengimas atlikti nešališką aplinkybių tyrimą ir nubausti kaltuosius leido priimti šiuos atsiprašymus", — RIA Novosti cituoja Peskovo žodžius interviu "RT Russia" YouTube kanale.

  Пожар на месте крушения российского Ми-24 в Армении
  Gaisras Rusijos sraigtasparnio Mi-24 katastrofos vietoje

  Lapkričio 9 dieną Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad rusų Mi-24 buvo numuštas ore virš Armėnijos teritorijos, už kovinių veiksmų zonos ribų. Du įgulos nariai žuvo, vienas buvo evakuotas su vidutiniais sužalojimais. Azerbaidžanas pripažino, kad netyčia numušė Rusijos sraigtasparnį, atsiprašė ir pareiškė esąs pasirengęs sumokėti Rusijai kompensaciją.

  Azerbaidžano generalinė prokuratūra pagal straipsnį "aplaidus požiūris į tarnybą" pradėjo baudžiamąją bylą dėl Rusijos sraigtasparnio Mi-24 katastrofos Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje.

  Российский вертолет Ми-24, сбитый в Армении
  Armėnijoje numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-24
  Tegai:
  sraigtasparnis, Azerbaidžanas, Rusija

  Svarbiausios temos