18:56 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Oficiali ministerijos atstovė taip pat pridūrė, kad Maskva tikisi tarptautinių struktūrų reakcijos į situaciją Baltijos šalyje

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Rusija tikisi, kad Lietuvoje nugalės sveikas protas ir šalis laikysis normų žiniasklaidos atžvilgiu, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova per trumpąją spaudos konferenciją.

  Ji pakomentavo situaciją Lietuvoje aplink Švedijoje registruotą Rusijos televizijos kanalą "RTR-Planeta". Spalio pabaigoje paaiškėjo, kad jo retransliavimas šalyje gali būti sustabdytas, o Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) pradėjo pristabdymo procedūrą.

  Zacharova pareiškė, kad LRT šią procedūrą pradėjo, pasitelkusi išgalvotą dingstį.

  "Tikimės, kad sveikas protas nugalės ir Lietuva pagaliau pradės laikytis Europoje priimtų civilizuotų valstybių normų, o atitinkamos tarptautinės struktūros nepaliks šios temos be atitinkamos reakcijos", — sakė diplomatė.

  Komisijos sprendimas buvo priimtas dėl neva besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų.

  LRTK nustatė pažeidimų programoje "60 minučių", kurioje dalyvavo Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis. Politiko pozicija suvokiama kaip "karo ir neapykantos kurstymas".

  Pažymima, kad šiemet pažeidimas programoje buvo nustatytas antrą kartą. Jei per metus yra nustatomi trys tokio pobūdžio pažeidimai, atlikusi visas nustatytas procedūras, LRTK gali laikinai sustabdyti laisvą prieigą prie šios televizijos programos Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Lietuvos televizijos programose ir toliau mažėja rusiškos produkcijos
  Amerikos ekspertai apkaltino "Sputnik Lietuva" griaunant Vakarų vienybę
  Latvijos radijui už interviu su Žirinovskiu skirta 8 000 eurų bauda
  Tegai:
  RTR Planeta, Lietuva, Marija Zacharova, Užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija

  Svarbiausios temos