14:15 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2020 (45)

  Aktorius debiutavo 1960 metais filme "Nuogriuva". Džigarchanianas pateko į Gineso rekordų knygą kaip labiausiai filmuojamas Rusijos aktorius

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. TSRS liaudies artistas Armenas Džigarchanianas mirė šeštadienio vakarą eidamas 86-uosius metus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Džigarchaniano teatro atstovą.

  "Praėjusią naktį atėjo liūdna žinia. Išėjo Armenas Borisovičius Džigarchanianas, puikus menininkas ir lyderis, teatro, kuris turi jo vardą, vadovas", — sakė agentūros šaltinis.

  Teatro ir kino aktorius, TSRS liaudies artistas Armenas Borisovičius Džigarchanianas gimė 1935 metų spalio 3 dieną Jerevane.

  Армен Джигарханян (слева) в роли Макса и Наталья Белохвостикова (справа) в роли Мари на съемках фильма Тегеран-43
  © Sputnik / РИА Новости
  Armenas Džigarchanianas (kairėje) Makso vaidmenyje ir Natalija Belochvostikova (dešinėje) Marie vaidmenyje filmo "Teheranas-43" filmavimo aikštelėje

  Mokyklos metais susidomėjęs teatru, ją baigęs, bandė patekti į GITIS Maskvoje, tačiau nepavyko. Grįžęs į Jerevaną, jis dirbo operatoriaus padėjėju "Armėnfilm" kino studijoje, o vėliau baigė Jerevano dailės ir teatro institutą (dabar — Jerevano valstybinis teatro ir kino institutas), Armeno Gulakiano klasę.

  1955–1967 metais dirbo Jerevano Stanislavskio rusų dramos teatre, o 1967 metais persikėlė į Maskvos Lenino komjaunimo teatrą, kur dalyvavo "Filmuojamas filmas", "Moljeris", "Tėvynės dūmai" ir kituose pastatymuose.

  Армен Джигарханян в фильме Звезда надежды
  © Sputnik / А. Гришин
  Armenas Džigarchanianas filme "Vilties žvaigždė"

  1969–1996 metais Džigarchanianas buvo vienas pagrindinių Maskvos Majakovskio dramos teatro menininkų. 1996–2003 vaidino "Lenkom" teatre. Taip pat 1991–1996 metais dėstė VGIK vaidybos katedroje.

  1996 metais įkūrė Armeno Džigarchaniano Maskvos dramos teatrą (iš pradžių teatras "D").

  Актер Армен Джигарханян в роли штабс-капитана контрразведки в фильме Новые приключения неуловимых
  © Sputnik / Георгий Тер-Ованесов
  Aktorius Armenas Džigarchanianas kaip kontržvalgybos kapitonas filme "Nauji nesugaunamųjų nuotykiai"

  Aktorius debiutavo 1960 metais su Akopo vaidmeniu filme "Nuogriuva". Džigarchanianas išgarsėjo vienu geriausių savo kino vaidmenų — jaunuoju fiziku Artiomu Manvelianu režisieriaus Frunze Dovlatiano filme "Sveiki, tai aš!" (1965).

  Temos:
  Metų netektys — 2020 (45)
  Tegai:
  aktorius, Rusija, mirtis

  Svarbiausios temos