23:36 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Laivas praėjusį šeštadienį paliko Murmansko uostą ir patraukė Karos jūros kryptimi. Šiaurės jūrų maršruto akvatorijoje jis veiks iki gruodžio vidurio

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Galingiausias pasaulyje Rusijos ledlaužis "Arktika" pradėjo savo pirmąją kelionę Šiaurės jūrų keliu, kuri truks tris savaites, pirmadienį pranešė valstybinės korporacijos "Rosatom" dalis "Atomflot", praneša RIA Novosti.

  "Lapkričio 14 dieną pirmaujantis galingiausias ledlaužis "Arktika" į pirmąją darbo kelionę išvyko iš Murmansko uosto. Laivas plaukė Karos jūros link. Iki gruodžio vidurio branduolinis ledlaužis "Arktika" veiks Šiaurės jūrų maršruto vandenyse", — sakoma pranešime.

  "Pirmasis reisas užtruks tris savaites. Arktyje vyksta aktyvus ledo susidarymo procesas. Dabar mes turime galimybę, kaip sakoma, įsilaužti ten ledlaužiu. Tai yra įprastas procesas paleidus bet kurį laivą", — sakė "Atomflot" generalinio direktoriaus pirmasis pavaduotojas, laivybos direktorius Leonidas Irlica, kurio žodžiai pateikti pranešime.

  Baigęs reisą, ledlaužis "Arktika" vyks į Murmansko uostą papildyti atsargų, o gruodžio pabaigoje grįš į Šiaurės jūrų maršruto vandenis. Laivas vykdys žiemos ir pavasario navigaciją Arktyje, sakoma pranešime.

  22220 projekto pagrindinis universalus atominis ledlaužis "Arktika" į nacionalinį atominių ledlaužių parką pateko šių metų spalio 21 dieną.

  22220 projekto branduoliniai ledlaužiai yra didžiausi ir galingiausi pasaulyje. Jie reikalingi norint užtikrinti Rusijos lyderystę Arkties regione, jie gali pralaužti iki trijų metrų storio ledą. 22220 projekto ledlaužiai aptarnaus laivus su angliavandeniliais iš Jamalo ir Gydano pusiasalių ir Karos jūros šelfo, Azijos bei Ramiojo vandenyno regiono šalių rinkų. Iš viso iki 2035 metų Rusijoje planuojama pastatyti penkis tokius branduolinius laivus.

  Dar šia tema

  Rusijos programišiai rūko nuošalyje: kas užgrobė tikrąją valdžią JAV
  Pentagono vadovas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos grėsmę"
  Tegai:
  ledlaužis, Rusija

  Svarbiausios temos