13:23 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Sonn'as pareiškė, kad Raudonosios armijos tikslas išlaisvinant Vokietiją nuo nacizmo buvo įvesti "stalinistinę represinę valdžią" nugalėtoje šalyje

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Maskva pasipiktino po Vokietijos ambasadoriaus Lietuvoje Matthias'o Sonn'o pasisakymo apie tai, kad Raudonosios armijos tikslas išlaisvinant Vokietiją nuo nacizmo buvo įvesti "stalinistinę represinę valdžią", pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Mes pasipiktinę Vokietijos ambasadoriaus pasisakymu", — sakė ji per trumpąją spaudos konferenciją Maskvoje.

  Anksčiau Sonn'as dalyvavo paminklo "Vandens nešėjas" atidarymo ceremonijoje.

  Skulptūra "Vandens nešėjas" buvo įrengta Vilniaus senamiestyje, Lydos ir Kėdainių gatvių sankryžoje. Projekto vadovas — Vilniaus dailės akademijos profesorius, grafikos dizaineris Audrius Klimas.

  Diplomatas teigė, kad Raudonosios armijos tikslas išlaisvinant Vokietiją nuo nacizmo buvo įvesti "stalinistinę represinę valdžią" nugalėtoje šalyje.

  "Šiuos aukšto rango Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomato "pareiškimus", įkvėptus dešimtmečius Lietuvoje nacionalistinių jėgų puoselėjamų antirusiškų nuotaikų, mes vertiname kaip šiurkščią ir cinišką provokaciją", — pabrėžė Zacharova.

  Ji pažymėjo, kad Vokietijos diplomato pareiškimai skambėjo ypač ciniškai ir įžūliai.

  "Mes tikimės paaiškinimų iš Vokietijos pusės ir aiškaus atstumo nuo tokio individualaus išpuolio, kuris, deja, nėra pavienis atvejis", — sakė Zacharova.

  Anot jos, deja, pastaruoju metu Vokietijoje vis aktyviau propaguojamos idėjos, kuriomis Sovietų Sąjunga prilyginama nacistinei Vokietijai Antrojo pasaulinio karo pradžios priežasčių kontekste.

  "Tai daroma visiškai akivaizdu, kokiu tikslu — norint tiesiog nuimti nuo Vokietijos atsakomybę už nežmoniškus nacizmo nusikaltimus. Šis požiūris absoliučiai nepriimtinas ir kelia abejonių dėl Rusijos ir vokiečių pokario susitaikymo, beprecedenčio žmogaus apsisprendimo rusų ir vokiečių susitaikymo pokario laikmečiu požiūriu", — pažymėjo Rusijos diplomatė.

  Dar šia tema

  Lietuvos žmogaus teisių aktyvistas paprašė politinio prieglobsčio Rusijoje
  Rusijos URM tikisi, kad Lietuva kliausis sveiku protu žiniasklaidos atžvilgiu
  Santykiai su Minsku ir Astravo AE: Lietuva pasiskundė dėl "dezinformacijos"
  Tegai:
  TSRS, Vokietijos ambasada Lietuvoje, Rusija

  Svarbiausios temos