01:57 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė patarė amerikiečiams ramiai dirbti Valstijose, nesukelti savo žurnalistams vakansijoje aprašytos "rizikos" dėl kelių nebūtų dalykų parašymo, nes meluoti ir nuotoliniu būdu jiems puikiai pavyksta

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova su ironija pakomentavo leidinio "New York Times" tinklalapyje paskelbtą skelbimą apie laisvą specialiojo korespondento Maskvoje vietą.

  Ji pažymėjo, kad "New York Times" ieško kandidato  specialiojo korespondento vietai  užimti šalyje, kurią apibūdina kaip "Putino Rusiją", kuri siunčia "nervus paralyžiuojančia medžiaga apginkluotus karinius dalinius prieš savo priešus". Be to, NYT mano, kad Rusijos kibernetiniai agentai sėja chaosą ir nesantaiką Vakaruose, kad apjuodintų jų demokratines sistemas, o privatūs kariniai rangovai padeda Maskvai "slaptai platinti savo įtaką" visame pasaulyje.

  "Aš net nepradėsiu kalbėti apie šališkumą ir rusofobiją. Tai, už ką jie ketina mokėti, taip pat aišku be paaiškinimų. Taip pat aišku, kaip nepriklausoma Amerikos spauda vertina savo auditoriją", — savo Facebook paskyroje parašė Zacharova.

  Tačiau, prisipažino Užsienio reikalų ministerijos atstovė, jai nerimą kelia klausimas, ar laikraštis turi teisę rizikuoti korespondentu ir išsiųsti jį dirbti tokiomis nežmoniškomis sąlygomis?

  "Jei redakcija apie tai negalvoja, apie tai visada gali pagalvoti vakansijoje aprašytos "šalies" atsakingi piliečiai, kurie išduos vizą ir akreditaciją", — pridūrė ji.

  Pasak jos, Amerikos žurnalistų gyvybės taip pat yra svarbios, "net jei tai NYT".

  "Ramiai dirbkite sau Valstijose, nesukelkite savo žurnalistui jūsų aprašytos "rizikos" dėl kelių nebūtų dalykų parašymo — meluoti ir nuotoliniu būdu jums puikiai pavyksta. O jei dar rimčiau, prisiminiau Nyčę, perfrazuodama kurį noriu pasakyti: Amerikos spauda tiek kovojo prieš "pabaisą", jog nepastebimai pati ja pavirto", — padarė išvadą diplomatė.

  Tegai:
  spauda, JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos