17:48 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus ir pavadino juos "akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir žodžio laisvės — pažeidimo pavyzdžiu"

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" Latvijos valdžios veiksmus prieš žurnalistus, dirbančius Sputnik Latvija ir "Baltnews", laiko žodžio laisvės pažeidimu ir planuoja kreiptis į tarptautines ir Europos organizacijas dėl reakcijos, praneša RIA Novosti.

  "Mes manome, kad tokie Latvijos valdžios veiksmai yra ne kas kita, kaip dar vienas žurnalistų teisių ir žodžio laisvės pažeidimo pavyzdys. Mes planuojame siųsti užklausas visoms tarptautinėms ir Europos organizacijoms, kad situacija neliktų be atsako. Tai jau įvyko prieš metus Estijoje, kur spaudžiami valdžios institucijų, mes buvome priversti nutraukti darbo santykius su Sputnik Estija darbuotojais. Jiems grėsė baudžiamasis persekiojimas ir laisvės atėmimas iki trejų metų", — teigiama pranešime.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus ir pavadino juos "akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir žodžio laisvės — pažeidimo pavyzdžiu".

  Ministerija pabrėžė, kad tai yra baudžiamasis veiksmas, "kuris nepalieka abejonių dėl sufabrikuotų rusofobiškų kaltinimų padarinių". Rusija ketina kelti šį klausimą ESBO ministrų taryboje.

  MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į taikomus veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus.

  Sputnik anksčiau pranešė, kad rusakalbiams latvių žurnalistams, įskaitant tuos, kurie bendradarbiauja su portalais "Baltnews" ir Sputnik Latvija, buvo pareikšti kaltinimai pagal straipsnį dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, pas juos buvo atliktos kratos ir jie turėjo pasirašyti rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Agentūros duomenimis, kaltinimai buvo pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį (ES sankcijų režimo pažeidimas), bausmė — nuo piniginės baudos iki įkalinimo. Sputnik Latvija ir "Baltnews" yra susiję su žiniasklaidos grupe MIA "Rossija segodnia". Kita vertus, Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Simonian pakomentavo Sputnik žurnalistų sulaikymą Latvijoje
  Rusijos Federacijos taryba žurnalistų Latvijoje persekiojimą pavadino beteisiškumu
  Tegai:
  žodžio laisvė, Sputnik Latvija, Latvija, MIA "Rossija segodnia"

  Svarbiausios temos