10:18 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas sakė, kad užsienyje buvo skirtos lėšos Rusijos "Sputnik V" vakcinai diskredituoti

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Karo ekspertas Igoris Korotčenka interviu RIA Novosti sakė, kad yra ryšys tarp Vakarų bandymų diskredituoti koronaviruso vakciną "Sputnik V" ir NATO šalių karinių pastangų sulaikyti Rusiją.

  Российская вакцина против коронавируса Спутник V
  © REUTERS / TATYANA MAKEYEVA

  Anksčiau oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas sakė, kad užsienyje buvo skirtos lėšos Rusijos "Sputnik V" vakcinai diskredituoti, ir perspėjo apie netrukus pasirodysiančią "pseudoanalitinių tyrimų" seriją ir melagingus "liudininkų" parodymus apie tariamą Rusijos vakcinos keliamą "pavojų" ar masinius "atsisakymus skiepytis".

  Ekspertas vakcinos sukūrimą pavadino didžiosios politikos ir nacionalinio saugumo klausimu. Apskritai, pasak Korotčenkos, informacinė kampanija prieš "Sputnik V" vyksta kartu su "karinėmis Vakarų pastangomis sulaikyti Rusiją".

  "Tai yra Rusijos vakcinos diskreditavimas, kad būtų sunku patekti į tarptautinę rinką. Tačiau dešimtys valstybių tuo domisi... Vakcinos klausimas, šios perversminės pastangos patenka į karinį foną, todėl tai yra kompleksinė NATO šalių, visų pirma, JAV, kovos su Rusijos Federacija politika", — sakė ekspertas.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir nenustatyta ilgalaikio šalutinio poveikio.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

   

  Tegai:
  Sputnik V, vakcina

  Svarbiausios temos