11:19 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Artilerijos ginklas "Lotus" įveikė 400 kilometrų be gedimo ir paleido 14 šovinių iš įprasto 120 milimetrų pabūklo. Kitas etapas yra preliminarūs bandymai, kurie prasidės iki metų pabaigos

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Patikimumas, įrodytas daugybės kilometrų ilgio žygiuose, mobilumas ir įspūdinga ugnies galia — Rusijos desantininkai ruošiasi priimti savaeigį artilerijos ginklą "2C42 Lotus", rašo RIA Novosti autorius Nikolajus Protopopovas.

  Mašina jau išlaikė priėmimo ir perdavimo bandymus ir patvirtino visas nurodytas taktines ir technines charakteristikas.

  Lengvas kovotojas

  Poligone "Lotus" įveikė 400 kilometrų be gedimo ir paleido 14 šovinių iš įprasto 120 milimetrų pabūklo. Kitas etapas yra preliminarūs bandymai, kurie prasidės iki metų pabaigos.

  Savaeigė transporto priemonė pirmą kartą buvo pademonstruota visuomenei 2017 metais, o projektas pradėtas 2009 metais.

  "Lotus" galiausiai pakeis artilerijos vienetą "Nona", kuris buvo paleistas 1970-ųjų pabaigoje ir gerai pasirodė. Kaip ginklo pagrindas paimta važiuoklė, suvienodintas mazgų skaičius su BMD-4M. Kovinės transporto priemonės svoris neviršija 18 tonų, o dyzelinis variklis, kurio galia yra 450 arklio galių, leidžia išvystyti greitį iki 70 kilometrų per valandą. Galios rezervas yra 500 kilometrų. Kaip ir kita desanto technika, "Lotus" gali plaukti ir įveikti vandens barjerus iki kelių metrų gylio.

  Kūrėjai ypatingą dėmesį skyrė įgulos saugumui, pirmiausia apsaugai nuo tiksliųjų ginklų. Lengvesnis šarvavimas: korpusas atlaiko didelio kalibro kulkosvaidžių ugnį ir šrapnelio smūgį. Tačiau perimetre yra lazeriniai indikatoriai, kurie aptinka "Lotus" apšvitinimą priešo prieštankinio orientavimo sistemomis.

  Tai protinga gynyba. Gauta informacija automatiškai perduodama aerozolinių granatų paleidimo įrenginiams, jie yra nukreipti į spinduliuotės šaltinį ir iššauna. Mašina akimirksniu apgaubiama tankiais dūmais ir suklaidina priešo didelio tikslumo raketas, veikiančias lazerio ir infraraudonųjų spindulių diapazonuose.

  Первый опытный образец новейшего самоходного орудия для Воздушно-десантных войск Лотос
  © Sputnik / Алексей Паньшин
  Pirmasis naujausio savaeigio ginklo prototipas "Lotus"

  "Lotos" vietoje "Nonos"

  Palyginti su jo pirmtaku, koviniai pajėgumai gerokai padidėjo. Bokštas yra automatizuotas kovinis vienetas. Ginklų valdymas yra nuotolinis. Kitas bruožas — nusileidimas iš lėktuvo galimas su visais įgulos nariais. Tuo tarpu "Nonoje" desanto metu buvo leidžiama likti mašinoje tik vadui ir vairuotojui-mechanikui.

  "Patranka buvo pritaikyta remiantis tuo, kad "Lotus" buvo sukurtas pagal KMT-4, kurio dizainas puikiai tinka desanto įrangai, atsižvelgiant į dydį ir svorį, — RIA Novosti paaiškino karo ekspertas Aleksejus Leonkovas. — Jei bus viršytos masinės ugnies charakteristikos, Il-76 kariniai transportiniai lėktuvai negalės pakelti pakankamai savaeigių dalinių, o jų karinėms operacijoms reikia bent dviejų."

  "Lotus" turi dvigubai didesnę kovinę komplektaciją nei "Nona" — maždaug 55 šūvius. Dėl ilgesnio vamzdžio efektyvusis diapazonas siekia 13 kilometrų. Tačiau, pasak kūrėjų, specialusis sklandantis šaudmuo gali nuskristi 20 kilometrų.

  Ginklas nukreiptas horizontalioje plokštumoje 360 laipsnių kampu. O vertikalūs ginklo aukščio kampai — nuo minus keturių iki plius 80 laipsnių. Tai reiškia, kad savaeigė transporto priemonė gali šaudyti kaip artilerijos ginklas, haubica ar minosvaidis. Be to, numatyta galimybė šaudyti visiškai automatiniu režimu, net jei mašinoje nėra ekipažo. Pagalbinis ginklas yra 7,62 milimetro nuotoliniu būdu valdomas kulkosvaidis.

  Танк Т-72Б3 на открытии международного конкурса подразделений ВДВ Десантный взвод
  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Tankas Т-72Б3

  Leonkovas taip pat pažymėjo, kad dėl šiuolaikinių ryšio priemonių naujasis savivaldis šarvuotis lengvai integruojamas į automatizuotą karinio vadovavimo ir kontrolės sistemą.

  "Įgula gauna informaciją apie taikinius arba iš ugnies koreguotojų nuo žemės, arba iš dronų, — sakė ekspertas. — Susidaro tam tikras žvalgybos ir ugnies kontūras, leidžiantis tiksliai sunaikinti priešo gynybos objektus. Tai labai svarbu ir suteikia daug privalumų kovojant. Ypač operacijose priešo gale, kai šaudmenys yra riboti."

  "Lotus" nėra vienintelė naujovė, sukurta specialiai oro pajėgoms. Ateinančiais metais kariai bus aprūpinti pažangiausiais ginklais, o daugelis jų tapo ženkliai "sunkesni" ir įgijo daugiau kovinių pajėgumų.

  Pavyzdžiui, per dvejus metus bus baigti plaukiojančio tanko "Sprut-SDM1" valstybiniai bandymai: 125 milimetrų artilerijos-raketų sistema kovinėje galioje nėra prastesnė už pagrindinius mūšio tankus T-80 ir T-90, tačiau mobilumas yra artimas lengvajam KMT.

  "Sprut" turėtų būti naudojami kaip galinga tiltų gynybos priemonė, kad būtų galima greitai vykdyti reidus į priešo užnugarį, taip pat saugoti lengvųjų šarvuotų transporto priemonių kolonas.

  "Tikėtinas priešininkas yra ginkluotas naujomis priemonėmis, be to, jie visas pajėgas nukreipia į mobiliuosius vienetus, — sako Leonkovas. — NATO lengvai šarvuotose transporto priemonėse vis dažniau įrengiamos didelio kalibro automatinės patrankos. Todėl būtų ne tik labai brangu, bet ir savižudiška atlikti kovines užduotis, naudojantis ankstesniais "šarvais".

  Pastaruoju metu oro pajėgos taip pat formuoja visaverčius tankų vienetus. Vakaruose tokie vienetai vadinami oromobiliais. Visų pirma, pernai batalionai su T-72B3 tankais pasirodė trijuose desanto vienetuose. Ateityje dar penkiuose oro pajėgų padaliniuose bus įrengta sunkioji karinė įranga.

  Pasak ekspertų, tankai žymiai padidins "sparnuotųjų pėstininkų" galią ir leis dar efektyviau spręsti kovines užduotis bet kokiuose konfliktuose.

  Tegai:
  Rusija, desantininkai, ginklai

  Svarbiausios temos