09:39 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (520)

  Kaip pabrėžė Rusijos lyderis, dujotiekio projektas yra naudingas apskritai Europos ir ypač Vokietijos ekonomikai

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Dujotiekio "Nord Stream-2" statybos beveik baigtos, kasmetinėje spaudos konferencijoje sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Kaip pažymėjo Rusijos vadovas, tikimasi, kad darbai bus baigti galutinai. Dabar belieka nutiesti apie 160 kilometrų dujotiekio.

  "Liko ten 160 km, jei skaičiuotume kaip vieną liniją, abiejose linijose — 65 (kilometrai) ar panašiai. Štai ir viskas, jis beveik baigtas. Manau, kad mes baigsime darbą", — sakė Rusijos vadovas.

  Putinas "Nord Stream-2" pavadino "pelningu projektu Vokietijai" ir Europai.

  "Tai naudinga apskritai ekonomikai ir ypač Vokietijai. Kitas variantas yra pirkti brangesnį pirminį energijos šaltinį — amerikietiškas suskystintas dujas, kurių kaina yra 20 procentų didesnė nei mūsų vamzdynų dujų. Tai reiškia, kad sumažės Vokietijos ekonomikos konkurencingumas ir padidės kainos namų ūkiams. Tai akivaizdūs dalykai. Čia nereikia būti dujų pramonės darbuotoju ar ekonomistu. Tai atitinka nacionalinius Europos ir Vokietijos interesus", — sakė Putinas.

  Jis taip pat pakomentavo Vašingtono pasipriešinimą projekto įgyvendinimui.

  "Tikiuosi, kad naujoji [JAV] administracija gerbs savo partnerius, sąjungininkus ir nereikalaus, kad jie nepaisytų savo nacionalinių interesų, ir grįš į sąžiningos konkurencijos tarptautinėse rinkose režimą", — sakė prezidentas.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus. JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat prieštarauja ir Ukraina bei kai kurios kitos Europos šalys. JAV 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Penktadienį, gruodžio 11 dieną, paaiškėjo, kad vamzdžių klojimo laivas "Fortųna" Vokietijos vandenyse pradėjo kloti neužbaigtą dujotiekio atkarpą. Laivas turi nutiesti 2,6 kilometro ilgio dujotiekio dalį išskirtinėje ekonominėje Vokietijos Federacinės Respublikos zonoje mažiau nei 30 metrų (100 pėdų) gylyje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra išimtinai ekonominis.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (520)

  Dar šia tema

  Atnaujinti "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo darbai
  JAV pareiškė, kad "Nord Stream-2" niekada netekės dujos iš Rusijos
  Vokietija siūlo Rusijai alternatyvą Merkel ir Navalnui
  Merkel pranešė, kad Vokietijos pozicija "Nord Stream-2" atžvilgiu išlieka nepakitusi
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos