05:50 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Pasak Gamalėjaus centro (vakcinos "Sputnik V" kūrėjo) direktoriaus Aleksandro Gincburgo, iki kito rudens pabaigos gali būti paskiepyta apie 70–80 procentų rusų

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Koronaviruso pandemija baigsis iki pavasario, sakė "Rosselchoznadzor" vadovė Ana Popova.

  "Tai pasibaigs iki pavasario, jei pasistengsime, gali baigtis ir anksčiau. Tai šiandien priklauso nuo visų mūsų", — sakė Popova "Rossija 1" kanale.

  Pasak Gamalėjaus centro (vakcinos "Sputnik V" kūrėjo) direktoriaus Aleksandro Gincburgo, iki kito rudens pabaigos gali būti paskiepyta apie 70–80 procentų rusų ir koronavirusą bus galima suvaldyti. Tam, kaip pažymėjo mokslininkas, gamintojai kiekvieną mėnesį turi pagaminti iki šešių milijonų vakcinos dozių.

  Popova pažymėjo, kad tiems, kurie jau turi antikūnų prieš SARS-CoV-2, nereikia skiepytis.

  Maskvos meras Sergejus Sobianinas mano, kad aštriausias pandemijos laikotarpis sostinėje baigsis po kelių mėnesių.

  "Manau, kad ilgai kovosime su koronavirusu, tačiau aštriausias laikotarpis turėtų baigtis po kelių mėnesių", — sakė jis.

  Maskvoje per praėjusią parą buvo užregistruoti 6 459 nauji COVID-19 atvejai, 1 736 žmonės buvo hospitalizuoti. Dieną anksčiau 6 937 žmonių testai buvo teigiami.

  Rugpjūtį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir jokio šalutinio poveikio.

  "Vektor" centro sukurta vakcina, pagrįsta peptidiniais antigenais "EpiVacCorona", Rusijoje buvo įregistruota spalio 13 dieną. Sveikatos apsaugos ministerija leido "Vektor" atlikti vakcinos tyrimus po registracijos.

  Trečioji Rusijos vakcina yra pakeliui, anksčiau sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Anksčiau Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova sakė, kad masinė Rusijos Federacijos gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso planuojama nuo 2021 metais, ji bus savanoriška.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Dar šia tema

  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 98 atvejai, susiję su protrūkiais šeimose
  "Akropolis" per Kalėdas ir karantino metu: parduotuvių darbo laikas
  Į paveiktų šalių ir regionų sąrašą įtraukta Anglija ir Velsas
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos