22:52 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Per pastaruosius bandymus jis iššovė nukreiptas "Ataka-VM" komplekso raketas į taikinius, imituojančius priešo šarvuotus automobilius

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Naujausias Rusijos transportinis ir kovinis sraigtasparnis Mi-8AMTSh-VN bandymų metu patvirtino skraidančios orinės kovinės transporto priemonės (BMD) statusą, RIA Novosti sakė šaltinis kariniame pramoniniame komplekse. 

  "Mi-8AMTSh-VN prototipas per pastaruosius bandymus paleido valdomas "Ataka-VM" komplekso raketas į taikinius, imituojančius priešo šarvuotus automobilius. Šaudymas buvo pripažintas sėkmingu", — sakė šaltinis.

  Jis pridūrė, kad sraigtasparnis virš konteinerių taip pat naudojo nevaldomas raketas ir patrankas.

  Šaltinio teigimu, dėl patobulinto valdymo ginklo ir padidėjusio išgyvenamumo "naujasis sraigtasparnis tapo tikrai daugiafunkce transporto priemone puolimams atremti ir oro transporto misijoms atlikti".

  "Tiesą sakant, jis patvirtino savo, kaip skraidančios kovinės transporto priemonės, savybes", — pridūrė agentūros šaltinis.

  Kaip pranešė Gynybos ministerija, pirmieji dešimt Mi-8AMTSh-VN priims kariuomenės aviacijos brigadas, dirbančias oro desanto pajėgų labui.

  Dar 2013 metais Vladimiras Šamanovas, kuris buvo oro desanto pajėgų vadas, pasakojo apie planus užsisakyti skraidantį BMD. Pasak jo, jis turėtų derinti lengvojo šarvuoto automobilio ir vidutinio sraigtasparnio savybes, be to, būti universalus. Plačiąja prasme skraidantis BMD arba BMP suprantamas kaip sraigtasparnis, galintis efektyviai perkelti kariuomenę ir turintis pakankamai šarvų ir ginklų, kad būtų galima teikti paramą ugniai, įskaitant tikslias valdomas raketas, į orlaivio vienetus.

  Mi-8AMTSh-VN skrydžio bandymai prasidėjo šių metų liepą. Orlaivis buvo sukurtas Milo dizaino biure remiantis Mi-8/17 serijos sraigtasparniais, atsižvelgiant į vietos konfliktų patirtį, visų pirma atsižvelgiant į atakos ir transportinių sraigtasparnių naudojimo Sirijoje patirtį. Sraigtasparnis gavo VK-2500-03 variklį, kuris gali užtikrintai veikti dideliame aukštyje ir karštame klimate, ir patobulintą pagrindinį rotorių. Mi-8AMTSh-VN yra sumontuota nauja stebėjimo ir navigacijos įranga, leidžianti ją valdyti sunkiomis oro sąlygomis ir naktį.

  Naujojo sraigtasparnio kabina yra apsaugota titano šarvais, o transporto skyrius padengtas lengvais aramidiniais šarvais. Taip pat buvo užsakyti svarbiausi sraigtasparnio komponentai. Transporto priemonėje yra gynybinė borto sistema, kuri gali užkirsti kelią raketoms su infraraudonųjų spindulių ir radarų galvutėmis. Visa tai padidina sraigtasparnio išgyvenamumą ir labai pagerina įgulos ir tūpimo jėgos apsaugą.

  Sraigtasparnio ginkluotę sudaro kulkosvaidžiai, patrankos viršutiniuose konteineriuose, nevaldomos raketos, bombos ir valdomų raketų ginklų sistema su stebėjimo sistema, leidžiančia kovoti su žemės ir oro taikiniais. Dvi durys šonuose ir papildomi liukai suteikia galimybę itin greitai nusileisti.

  Dar šia tema

  Rusijos sraigtasparnių bandymai: nuo Sirijos iki Kaukazo
  Estija iš JAV tikisi apie 200 milijonų eurų oro gynybos sistemoms
  Tegai:
  karinis sraigtasparnis, Rusija

  Svarbiausios temos