18:53 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Federacijos prezidentas teigė, kad ne kartą deklaravo savo pasirengimą pratęsti šį susitarimą su JAV

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. JAV neatsakė į Rusijos pasiūlymus pratęsti Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį, kurios galiojimas baigsis 2021 metų vasario mėnesį, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

  "Nėra jokių kalbų apie Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį, kuri, kaip žinote, baigs galioti kitų metų vasarį. Mes ne kartą deklaravome savo pasirengimą pratęsti šį susitarimą. Nėra atsakymo", — Rusijos gynybos ministerijos posėdyje sakė Putinas.

  Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III) Rusijos ir JAV prezidentai Dmitrijus Medvedevas ir Barakas Obama pasirašė 2010 metais. Ji įsigaliojo 2011 metais.

  Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė riboja savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus (nuo 2011 metų) bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir neišdėstytų paleidimo įrenginių. Šiandien START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV.

  Dar šia tema

  Ekspertė įvertino Rusijos ir Amerikos santykių perspektyvas vadovaujant Baidenui
  Rusijos Gamalėjaus centras ir "AstraZeneca" pasirašė memorandumą dėl vakcinų
  Tegai:
  Rusija, JAV, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos