02:52 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  JAV Prekybos departamentas pirmadienį paskelbė 103 bendrovių iš Rusijos ir Kinijos sąrašą, kurios, Vašingtono manymu, yra susijusios su ginkluotosiomis pajėgomis, joms bus taikomi eksporto apribojimai

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Vašingtonas su antirusišku įkarščiu nusprendė nesiskaityti su savo verslo interesais, pareiškė Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas, komentuodamas naujas sankcijas dešimtims Rusijos bendrovių.

  JAV Prekybos departamentas pirmadienį paskelbė 103 bendrovių iš Rusijos ir Kinijos, kurios, pasak Vašingtono, yra susijusios su ginkluotosiomis pajėgomis, sąrašą, joms bus taikomi eksporto apribojimai. Formaliai šiame sąraše yra 45 Rusijos įmonės, de facto jame dėl dubliavimo yra 41 organizacija.

  JAV Prekybos departamento sprendimą Antonovas pavadino destruktyviu. Pasak ambasadoriaus, tai kenkia ne tik esamai šalių ekonominei sąveikai, bet ir blokuoja bet kokią teigiamą perspektyvą.

  "Pažymėtina, kad su antirusišku įkarščiu Vašingtonas nusprendė nesiskaityti su savo verslo interesais. Jis atima galimybę normaliai bendradarbiauti su Rusijos partneriais labai perspektyviose srityse", — sakoma ambasadoriaus pranešime, paskelbtame diplomatinės atstovybės Vašingtone Facebook puslapyje.

  Pasak Antonovo, kalbama apie civilinę aviaciją, tiksliąją inžineriją ir prietaisų gamybą, metalurgiją.

  "Tokie žingsniai panardina mūsų santykius į dar didesnę krizę. Išeitis iš jos įmanoma tik tuo atveju, jei JAV bus pasirengusios kurti santykius vadovaudamosi lygybės ir abipusės pagarbos principais. Kol kas tokio noro nematome", — pažymėjo diplomatas.

  Kaip pranešta anksčiau, eksporto apribojimai visų pirma paveikė Gynybos ministeriją, specialų skrydžių padalinį "Rossija", taip pat Užsienio žvalgybos tarnybą, korporaciją "MiG", AB "Graždanskije samolioty Suchoj", bendrovę "Suchoj", "Tupolev", korporaciją "Irkut", Kazanės sraigtasparnių gamyklą, Komsomolsko prie Amūro Gagarino vardo aviacijos gamyklą, Taganrogo Berijevo aviacijos mokslinį ir techninį kompleksą.

  Sankcijos taip pat taikomos Jungtinei lėktuvų statybos korporacijai, priklausančiai "Rostech", raketų ir kosmoso centrui "Progress", taip pat pirmą kartą nuo 2014 metų — "Rosatom" įmonėms.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)
  Tegai:
  Rusija, Vašingtonas, sankcijos

  Svarbiausios temos